Demokrasi Nöbetinde de Hedefteki İsim

24.07.2016

Demokrasi Nöbetinde de Hedefteki İsim

FETÖ/PDY örgütünün yaptığı askeri darbe girişimi toplumda adeta infial yarattı. Bu örgütün Çanakkale’de yaptığı algı operasyonlarına maruz kalan iki siyasetçi; AK Parti eski Çanakkale Milletvekilleri İsmail Kaşdemir ve Mehmet Daniş de demokrasi nöbetinde vatandaşlara bu örgütün Çanakkale’de yürüttüğü algı operasyonlarını anlatırken “Firuze” ismine dikkat çekiyorlardı.

4 yıldan buyana Çanakkale’de iş adamlarını, basın mensuplarını hedef alan; 17-25 Aralık operasyonu öncesinde özellikle CHP’li siyasetçileri ve belediye başkanlarını hedef alan; 17-25 Aralık operasyonu sonrasında da AK Parti Milletvekilleri ile parti yöneticilerini beceriksizlikle suçlayan ve hedef alan, “Firuze” gibi mahlaslı yazarlar, 15 Temmuz askeri darbe girişimiyle birlikte tekrar gündeme geldiler.

 

“FİRUZE” VE KAŞDEMİR SAHNEDE YAN YANAYDILAR!

 

Demokrasi Nöbeti’nde vatandaşlara hitap eden eski Milletvekilleri İsmail Kaşdemir ve Mehmet Daniş, FETÖ/PDY örgütünün Çanakkale’de de uzantıları olduğunu ve algı operasyonlarını gazete ve internet köşelerinden yaptıklarını ifade ettiler. Spor Bakanı Müsteşarı İsmail Kaşdemir, vatandaşlara hitap etmek üzere sahneye çıktığında sahnede Kaşdemir’in konuşmasını kayıt etmek isteyen bir isim dikkat çekiciydi. O isim savcı karşısında “Firuze benim” ifadesini kullanan Kerem İriç’di!!!

 

İsmail Kaşdemir yaptığı konuşmada Firuze mahlaslı isme dikkat çekerek; “Bu FETO terör örgütü Çanakkale’de de faaliyet gösterdi. Siyasetçileri; bizleri karalamak için kadın isimleriyle “Firuze”, “Feride” isimleriyle bizleri karalamaya çalıştılar” ifadesini kullandı.

 

DANİŞ: “TAKMA KADIN İSİMLERİYLE ALGI OPERASYONLARI YAPTILAR”

 

İsmail Kaşdemir’den sonra topluluğa hitap etmek için sahneye çıkan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş de aynı isimlere dikkat çekti. Mehmet Daniş, FETO/PDY yapılanmasının Çanakkale uzantılarını ise şu sözlerle ifade etti: “Bunlar yıllarca bu adamı peygamber gibi, Mesih gibi lanse ettiler. Haşa ilahlaştırdılar, çünkü din’le ilk kez bununla tanıştılar. Ve onlar yıllarca süren algı operasyonları yaptılar. Buna Çanakkale’de de tanık olduk, hepimiz muhatap olduk. Takma kadın isimleri ile algı operasyonları yaptılar. Bari kendi isimlerinizi kullansaydınız da o isimleri kirletmeseydiniz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi montajlarla, şantajlarla, kumpaslarla algı operasyonlarıyla, yıllarca, gariban insanları sömürerek kullandılar.”

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz