ÇÖMÜ eski rektörü Sedat Laçiner ihraç edildi

03.09.2016

ÇÖMÜ eski rektörü Sedat Laçiner ihraç edildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) toplam 67 akademisyen, Milli Eğitim’de bünyesinde ise 114 öğretmen, Kamu Hükmünde Kararname ile devlet memurluğundan ihraç edildi. ÇOMÜ’nün bir önceki rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner de devlet memurluğundan ihraç edilenler arasında yer aldı.

Çanakkale’de çok sayıda devlet memuru, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tüm kamu kurum ve kurumlarında başlatılan ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında devlet memurluğundan ihraç edildi. 1 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Olağanüstü Hal kapsamında kamu personeline ilişkin alınan tedbirlere dair 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile devlet memurluğu görevlerinden ihraç edilenler arasında Vali Yardımcısı İlhan Uran, Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu ile Yenice Kaymakamı Musa Evin de yer aldı.

ESKİ REKTÖR, EŞİ VE AĞABEYİ DE İHRAÇ

İl genelinde toplam 114 öğretmen ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde 67 akademisyen devlet memurluğundan ihraç edildi. ÇOMÜ’de ihraç edilen akademisyenler arasında en çok dikkati çeken isim ise ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında yargılanan ve halen tutuklu bulunan, bir önceki dönemin rektörü Prof.Dr. Sedat Laçiner oldu. Sedat Laçiner‘in eşi Almanca Okutmanı Saadet Laçiner, ağabeyi Rektör Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Vedat Laçiner ile onun eşi öğretim görevlisi Fatma Laçiner de yine devlet memurluğundan ihraç edilenler arasında yer aldı. ÇOMÜ’de ayrıca, Laçiner’in rektörlüğü döneminde rektör yardımcılığı yapan Prof.Dr. Cengiz Ataşoğlu, Prof.Dr. Hüseyin Özdemir, Prof.Dr. Ramazan Gülendam, Prof.Dr. Şükriye Aras Hisar, Prof.Dr. Mustafa Saçar, Prof.Dr. Hamit Palabıyık ile o dönem dekanlık yapan Prof.Dr. Aziz Kılınç ile Prof.Dr. Mustafa Koyuncu ve çok sayıda okutman, öğretim görevlisi ve öğretim üyesi de ihraç edilenler arasında yer aldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz