ÇOMÜ ESKİ REKTÖRÜ AKDEMİR’E FETÖ GÖZALTISI

13.12.2016

ÇOMÜ ESKİ REKTÖRÜ AKDEMİR’E FETÖ GÖZALTISI

akdemir_feto

2007-2011 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü yapan Prof. Ali Akdemir İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Kocaeli’de gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

Kocaeli’nde CHP İl Eğitim sekreteri olan ÇOMÜ eski Rektörü Ali  Akdemir  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılı’ğının talimatıyla Kocaeli’de gözaltına alınarak istanbul Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

Kocaeli’nde yayın yapan yerel gazeteler  olayı “ CHP İl Eğitim sekreteri Prof.Ali Akdemir İstanbul Cumhuriyet Başsavcılı’ğının talimatıyla Kocaeli’de gözaltına alınarak istanbul Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Prof. Akdemir’in FETÖ kapsamında gözaltına alınması kentte ve CHP camiasında büyük şok etkisi yarattı” şeklindeki haberle okurlarına duyurdular.

Akdemir 2003 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (BİİBF) dekanı olarak atanmış, 2007 yılında rektörlük seçimlerine katılmış ve 1 oy farkla birinci sırada YÖK’e gitmiş, aynı yıl Cumhurbaşkanı Necdet Sezer tarafından rektörlüğe atanmıştı. Ancak ikinci dönem (2011-2015) adaylığında yeterli oyu alamadığı için atanamamıştı. Akdemir geçtiğimiz günlerde ‘Girişimcilik ve iş kurma’ isimli bir kitap çıkarmıştı.

Memleket Haber/Çanakkale

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz