CHP Milletvekili ÖZ, Atatürk İlkelerinin Yeni Müfredatdan Çıkarılmak İstenilmesini Kabul Etmiyoruz

18.01.2017

CHP Milletvekili  ÖZ, Atatürk İlkelerinin Yeni Müfredatdan Çıkarılmak İstenilmesini Kabul Etmiyoruz

Bilindiği üzere 15 yıldır ülkemizi yöneten AKP, İktidara geldiği günden beri Atatürk ve Atatürkçülük kavramından rahatsızlıklarını zaman zaman aşikar bir vaziyette ortaya koymuşlardır. Bilimden ve teknolojiden uzak nesiller yetiştirmek için nasıl çabaladıkları ortadadır.Eğitim Bir Sen’in talep ettiği bu değişiklik tüm çıplaklığıyla göstermektedir ki bu karar siyasi bir karardır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çağdaş bir eğitim seviyesinden yoksun bırakıp akıl ve bilimden uzak bir anlayışla yetiştirmeye çalışan bu iktidarın bu uygulamasını kabul etmiyoruz.

Tüm mazlum devletlere önder ve örnek olmuş Çağdaş, Laik ve Hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti gerçeğini Halkımız biliyor, bu gerçeği anlamayan AKP iktidarına sesleniyoruz. Müfredata 15 Temmuz Darbe girişimini koyup, bu Ülkenin bağımsızlık mücadelesini veren Mustafa Kemal Atatürk’ün müfredattan çıkarılması adeta bir garabetin içerisinde olduğunuzu gösteriyor.

Hazırlanan bu taslak müfredatın dile getirilmesi, 2017 – 2018 eğitim yılında uygulamaya geçilecek düşüncesi, iktidar tarafından kendisine yakın bir sendikaya hazırlatıldığını düşünüyorum.İktidara sorarsınız bunu kabul etmeyecektir. Ancak aksini düşünmüyorum. Nasıl ki; Geçtiğimiz gün AKP Bursa Milletvekili İsmail Aydın’ın, Genel Kurul’da “Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilebilir” demesi gibi bu düşünceyi söyleten bir üst akıl olduysa burada da durum aynıdır. AKP’nin sürekli yaptığı da budur.

Ülkemizi karanlıktan aydınlığa ulaştıran devrimleri ve ilkeleri ile Çağdaş bir ülke yaratan Mustafa Kemal Atatürk’ü müfredattan çıkaramazsınız. Çıkaramayacağınız yolunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemizi vereceğimizden kimsenin şüphesi olmamasını belirtirim. Şundan eminiz ki bu ülkenin yetişmekte olan her bir evladının yüreğinden o sevgiyi çıkaramazsınız.

 

Bülent ÖZ

Çanakkale Milletvekili

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz