CHP Milletvekili Bülent Öz Alışıldık Temposuyla Yeniden Köylerde…

01.11.2016

CHP Milletvekili Bülent Öz Alışıldık Temposuyla Yeniden Köylerde…

Çanakkale Milletvekili Öz, hafta sonunu Biga ve Ayvacık ilçesi köylerinde hemşerileriyle geçirdi. Cumartesi günü Biga köylerini dolaşan Öz, Kaldırımbaşı, Gemicikırı, İpkaiye, Bakacak ve harmanlı köylerini ziyaret etti. Pazar günü ise Ayvacık ilçesine hareket ederek partilileri ve köylerde ikamet eden hemşerileri ile kucaklaştı.

İl Bşk. Yrd. Muammer Tüzün, Ayvacık ilçe başkanı Mesut Bayram, İl Genel Meclis Üyesi Ali Akıncı ve Ayvacık ilçe yöneticileri ile Güzelköy, Uzunalan, Koruoba, Bektaş ve köylerini ziyaret ederek ülke gündemine dair partisinin değerlendirmelerini yurttaşlarıyla paylaştı.

Çalışmalarını hemşerilerine birebir dokunarak anlatan, seçmeninin bulunduğu yere gitmeyi kendine görev addeden ve bulduğu her fırsatta Çanakkale’de çalışmalarını bu doğrultuda sürdüren Öz, ziyaret ettiği köylerde ülkede yaratılan suni siyasal gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Bu ülkede yaşayan yurttaşlarımızın kanayan hangi yarasına merhem olacağını açıklayamadıkları, mevcut yetkileri ile neyi yapamadıklarını ifade edemedikleri, ülkeye dayattıkları ucube bir tartışmayı yani Başkanlık Sistemini günlerdir konuşuyorlar. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı’nın kullanmadığı hangi yetkiler Başkanlık sisteminde olacak bunu kendisi dahil kimse bilmiyor. Bir tek adam olma arzusu, bir dikta özentisi 15 Temmuz’dan bu yana KHK’larla yönetilen ülkemizde bariz bir şekilde ortada durmaktadır.

bulent_oz_koylerde

Türk Milleti Başkanlık Tartışmasını 7 Haziran ve 1 Kasım’da Kapattı

Zaten Saray çevresi ve iktidar partisi yetkilileri de kendi ifadelerinde sıklıkla şu itirafta bulunuyorlar. “Başkanlık adına Fiili bir durum var.” “Yalnız bu durum, mevcut durum,  Anayasa’ya ve Hukuka aykırı o yüzden bu durumu Sistem ve Anayasa değişikliği ile Hukuk zeminine uyduralım.” diyerek Anayasayı çiğnediklerini, açıkça beyan ediyorlar. Biraz daha ileri giderek bizi bu dertten kurtarın anlayışındalar. Hukuk devletinde bu yaklaşım kabul edilebilir mi? Her iş ve uygulaması ile kuvvetler ayrılığı ilkesini yok sayan ve ülkeyi Saray üstünden yöneten bu anlayış ne istemişte Binali hükümeti vermemiş. Bunlar ülkenin hangi meselesini çözmek istemişte buna muhalefet engel olmuş? Bunun bir tane örneğini gösteremezler. Parlamentodan geçirmek isteyip de geçiremedikleri bir kanun bugüne kadar vaki olmamıştır. Meclisteki aritmetik, iktidarın ülkenin sorunlarına dair yapmak isteyecekleri yapısal reformlar dahil her türlü kanunu çıkarmaya muktedir oldukları bir sandalye dağılımına sahip. Öyleyse sorun ne diye sormak gerekiyor. Sorun milletin bunlara 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Anayasa’yı değiştirecek sayıda milletvekili vermemesinden kaynaklanıyor. Bu milletin nezdinde Başkanlık tartışmaları 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleriyle kapanmıştı.

Beraber Yürüdünüz FETÖ İle Yağan Yağmurda

Parlamenter sistem darbeler üretiyor iddiasındalar ve 15 Temmuz’u gerekçe gösteriyorlar, diyen Öz sözlerini şöyle sürdürdü; Ne diyordu Sayın Cumhurbaşkanı “Bu iş bitti. Şimdiye kadar cemaatteki kardeşlerimiz bizden ne istediler de yapmadık.” Evet doğru söylüyor Sayın cumhurbaşkanı, bu ülkeye karşı, 15 Temmuz alçaklığını tezgâhlayanlarla 2002 yılından günümüze süren iktidarınız boyunca, beraber yürüdünüz siz o yollarda. Bu çetenin devleti kuşatmasını birlikte organize ettiniz. Şimdi çıkıp sistemi değiştirmekten bahsediyorsunuz, sistemi işlemez hale getiren, tıkayan ülkeyi yönetmeye çalışan basiretsiz iktidardır. Dedi. Her gün şehit haberleri geliyor, beyefendi Başkan olunca bıçak gibi kesilecek mi? Milyonlarca işsiz, aşsız insanımız var, sen başkan olunca hepsi iş güç sahibi mi olacak?

Bugün yürütülen soruşturmalarda Bank Asya’da geçmişte hesap açan, kredi kullanan herkesi FETÖ mensubu sayıp ihraç ediyorsunuz. Dün bu bankanın kurdelesini siz kesmediniz mi? Bugün ATM’si önünde bekleyeni bile darbeci ilan ediyorsunuz.

Neyi Vermediniz De Bunlarla Kanlı Bıçaklı Düşman Oldunuz?

Birde atanmış Başbakan çıkmış başkanlık gelmezse ülke bölünür diyor, bu lafının neresini düzelteceksin Sayın Binali’nin. Bu milletin korkuları üstünden siyaset yapmaya rant devşirmeye bir son vermek gerekiyor. Şurası çok net ki Başkanlık sistemi üniter devleti yıpratmanın son ayağıdır. Bir bölünmeden ancak Başkanlık sistemi ile bahsedilebilir. Şimdi onu masum hale getirmeye çalışıyorlar. Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz.  Dün ne istediler de vermedik diyenler bugün milleti tehdit ediyor. Sahiden ne istediler? Siz neleri verdiniz. Neyi vermediniz de bunlarla kanlı bıçaklı düşman oldunuz? Birde sormak isterim PKK ile yürüttüğünüz gizli pazarlıklar nerede tıkandı? Hani Ada, Oslo, Kandil üçlemesinde nerede hata yaptınız? Habur’a Çadır Mahkemesi istediler, gönderdiniz. Ellerini kollarını sallayarak şehir merkezlerine patlayıcı yığdılar seyrettiniz. Sahiden PKK ile işleriniz neden bozuldu. Bunları bu millete anlatmak zorundasınız. Diyerek açıklamalarını sürdüren Öz,

Her şeye rağmen ülkenin umudunun CHP olduğunu, Laik, Demokratik ve Hukuk Devleti yolunda ilerleyecek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin fethedilmemiş tek kalesi Cumhuriyet Halk Partisi’dir dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz