CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ ‘ün Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Kutlama Mesajı

01.07.2017

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ ‘ün Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Kutlama Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Kutlama Mesajında;

“1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türk Karasuları ve Limanları arasında deniz taşımacılığı ve ticaret imkanı sadece Türk gemilerine ve Vatandaşlarına imkan tanınmış ve yabancıların kontrolünden kurtulmuştur. Bu kazanım, kurtuluş savaşındaki ulusumuzun denizcilik zaferidir. Bizlerde bugünü Denizcilik Bayramı olarak kutluyoruz.

Köklü bir geleneği ve tarihi geçmişi olan Türk Denizciliğini taçlandırmak ve gelecek nesillere daha gelişmiş halde miras bırakmak için çalışmalıyız ve bu doğrultuda projeler üretmeliyiz. Üç tarafı denizlerle çevrili deniz ülkesi olarak, bu uğurda büyük mücadele gösterip, bugünü kutlamamıza vesile olan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “Denizciliği Türk’ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız…’ veciz sözü yol haritamız olmalıdır.

  1. yılını kutladığımız Kabotaj ve Denizcilik bayramında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ü, silah arkadaşlarını ve tüm denizci şehitlerimizi rahmetle anıyor, 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramımızı kutluyorum.” Dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz