CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ; PARTİLİ CUMHURBAŞKANI, ÜLKEMİZİN BİRLİK BERABERLİĞİNİ SAĞLAMAZ

24.03.2017

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ; PARTİLİ CUMHURBAŞKANI, ÜLKEMİZİN BİRLİK BERABERLİĞİNİ SAĞLAMAZ

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ; Anayasa Değişikliği için yapılacak Referandum sürecinde Biga ve Yenice ilçe ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarda;          

 

Gündüz ilçe merkezinde Pazar yeri ve esnaf ziyareti ve akşam yaptığımız köy ziyaretleri ile referandumda neden hayır oyu vermemiz gerektiğini anlatıyoruz. Cumhuru yani halkın tümünü temsil eden Cumhurbaşkanı, devletin birlik ve beraberliğini sağlayan kişidir. Hem Cumhurbaşkanı hem de kendi siyasi partisinin genel başkanı olacak bir kişi tarafsız olamaz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi siyasi parti tabanından oy alacak kişi toplumun tamamını nasıl kucaklayacak. Daha şimdiden hayır oyu verecekleri ötekileştiren bir anlayış nasıl tarafsız olacak dedi.

 

Cumhurbaşkanı Partili Olursa Toplum Kutuplaşır

 

CHP’li ÖZ; Cumhurbaşkanı 80 milyon vatandaşımızı temsil eder ve Anayasamıza göre siyasi parti üyeliği bulunmaz. Partiler üstü temsil makamı olan Cumhurbaşkanlığı milletimizin tamamını kucaklaması gerekir. Uzlaştırıcı olması gerekirken, Cumhurbaşkanı partili olursa, diğer partilere ve oy vermeyenlere karşı nasıl olacakta tarafsız olacak? Dedi.

Hükümet yetkilileri ve Cumhurbaşkanı hayır oyu verenleri adeta terör örgütü ile ilişkilendirmeye çalışıyor ve hayır oyu vereceklerin konuşmalarını istemiyor. Hayır propagandası yapanlar engelleniyor. Demokrasi diyenler demokrasiyi baltalıyor. Evet çıkması için yapılan baskılarla toplumu kutuplaştırdıklarını görüyoruz ama milletimiz buna müsaade etmeyecek. Birlik ve bütünlüğün baskı altına alarak, Milli egemenliğimizi tek bir kişiye teslim etmeyeceği bir seçim sonucuyla sandıktan Hayır çıkacağına eminiz dedi.

CHP’li ÖZ; Yeni anayasa teklifine göre cumhurbaşkanı partili olursa sadece oy verenleri temsil edecektir. Çünkü daha şimdiden toplumda kutuplaşmaya sebep olacak açıklamaları olan Cumhurbaşkanı, referandumda evet çıkması halinde, sözleriyle ötekileştirdiği halkımızı fiilen nasıl kucaklayacak dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

kamil
25 Mart 2017 - 05:08

Çan ak parti seçim kordinasyon merkezi olarak Bülent öz ün yeri kiralanmiş saygilar.