CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Gündemi Değerlendirdi

02.08.2017

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Gündemi Değerlendirdi

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, TBMM Genel Kurulu’nun 1 Ekim’e kadartatile girmesinin ardından hemenmemleketi Çanakkale’ye dönerek, CHP Örgüt ziyaretlerini gerçekleştirmeye, ilçe ve köylerde hemşehrileriyle buluşmaya devam etti.

Yasama Yılı içinde Meclis Genel Kurulu olmadığı günler, İl ve İlçe Örgütleriyle programlı bir şekilde ziyaretlerini sürdüren CHP’li ÖZ, Meclisin tatilde de olduğu sürede, ziyaretlerini arttırarak hemşehrilerini yalnız bırakmıyor.

Çanakkale’de vatandaşın yanında olmayadevam eden CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, önce tarlada, sonra eylemde, daha sonra da köy kahvelerinde temaslarını sürdürdü ve hemşehrilerinin taleplerini dinledi.

27 Temmuz’da yağan yağmur ve etkili olan dolu yağışı sebebiyle tarlada mahsulü zarar gören Lapseki ilçesi Adatepe, Yeniceköy, Çardak ve Umurbey, Biga ilçesi Tokatkırı köyü, Ezine ilçesi Kızılköy’ü CHP örgütleriyle birlikte ziyaret eden CHP’li ÖZ, “İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri ve yetkililer, oluşan hasarları hızla tespit etmeli ve hükümet vatandaşımızın zararını karşılamalıdır” diyerek “Mahsulü zarar gören hemşehrilerine geçmiş olsun” dedi.

Ardından Ayvacık Gülpınar köyündeki zeytinlik alanda Jeotermal arama sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen, vatandaşların zeytinlik alanların yok olacağı endişesiyle, yaptıkları eyleme destek olmak için bölgeyi ziyaret eden CHP’li ÖZ, “Yenilenebilir enerjiye karşı değiliz. Fakat hedefiniz neden ısrarla zeytinliklerimiz?” diyerek zeytinlik alanları yok olmayla karşı karşıya bırakacak sürece tepkisini gösterdi.

30 Temmuz Pazar günü Yenice de temaslarını sürdüren CHP’li ÖZ, Sarıçayır ve Taban Köylerini ziyaret ederek hemşehrileriyle bir araya geldi. Köy yollarının yıllardır yapılmadığını gündemine alarak “Kalıcı çözüm getirilmeyen köy yollarımızın durumu içler acısı” diyerek konunun takipçisi olduğunu ve yine olacağını ifade etti.

Yenicedeki temaslarında hemşehrileri ile verimli bir sohbet geçiren CHP’li ÖZ, gündemi değerlendirdi.

Gündeme dair değerlendirmelerinde “AKP 15 yıldır tek başına iktidar falan olmadı” vurgusuyla şunları ifade etti:

FETÖ DOSTUYDU, ERGENEKONDU, BALYOZDU AMA OLAN ÜLKEMİZE OLDU.

2010 referandum sürecinde evet çıkması durumunda, yargı bağımlı hale gelir, ülkemiz kaos ortamına sürüklenir uyarılarımızı dikkate almayan AKP, o zaman ki dostu, ülkemizin düşmanı fetö ile birlikte oy istemişti.

Süreçte, Ergenekon ve Balyoz süreci yaşanmış, Askerlerimiz, hatta Genel Kurmay Başkanımız, terörist olmakla suçlanmış, yıllarca hapiste yatmıştır. Aldatıldık, affedin milletim diyenler, fetö ile bağını koparmamıştır. Hedefi Ülkemizi bölmek olan fetönün, Askeriye içindekikadrolaşması, hain darbe girişimini gerçekleştirmiştir.

 

 

 

OHAL’DE YOK YOK AMA BİR TEK SİYASİ FETÖCÜ YOK

AKP, hain darbe girişiminden sonra OHAL ilan edip fetö ile mücadele edeceğini ifade etmişti. Fakat OHAL sürecini sözde fetö ile mücadele dışında her şey için kullanmış, Gazi Meclisi işlevsizleştirmiştir.

OHAL sürecinde Baklavacıyı, Odacıyı fetöcülükten açığa alan, hapse atan İktidar, fetöcü siyasilere gözlerini kapamıştır.

AKP, KOALİSYONLA MİLLİ İRADEYİ ŞAHŞİLEŞTİRDİ.

16 Nisan referandumunda da İktidarı uyarmış ve değişecek maddeler ile ülkemizin bir kişi tarafından yönetilmesi kaos ortamı oluşturur demiştik. 2010 referandumu ve öncesinde fetö ile ortaklık yapan AKP, 16 Nisan referandumunda ve İç Tüzük değişikliğinde MHP ile koalisyon yapmıştır.

AKP, her seferinde Ülkemiz koalisyonlardan zarar görmüştür diye vatandaşımızın karşısına çıkmış, fakat 15 yıldır tek başına iktidar falan olmamış, koalisyonsuz bir süreç yönetememiştir. 15 yıldır iradesini bir kişiye teslim eden İktidar, 16 Nisan referandumunda MHP ile koalisyonu ve YSK’nın Anayasaya aykırı karar alarak, sonucu Evet çıkarması ile bu durumu yasal zemine hazırlamıştır.

Yine her seferinde Milli İradeden söz eden AKP, bir kişi istiyor diye İç Tüzük değişikliği ile Millin iradesini Meclisten alıp saray zihniyetine teslim etmiştir. İç Tüzük değişikliği Milli İradeyi şahsileştirmiştir.

İÇ TÜZÜK MECLİSİN HIZLI ÇALIŞMASI DEĞİL, BASKI ALTINA ALINMASI DEMEKTİR.

Tüm mücadelemize rağmen MHP’nin oy potansiyelini arkasına alan AKP, uyarılarımızı dikkate almamış, meclis hızlı çalışacak iddiasının arkasına saklanan, aslında meclisin iradesini yok sayan İç Tüzük değişikliğini baskıcı bir tutumla TBMM Genel Kuruldan geçirerek yasalaştırmıştır.

İç Tüzük değişikliği, Meclisin İşlevsizleştirilme yasası olduğu gibi, Milli İradenin Meclisten alınıp bir kişiye teslim edilmesidir. AKP, Milletimizden aldığı iradeyi saray zihniyetine teslim etmek ister de MHP Milletvekilleri neyi ister anlamış değiliz.

HAKİKAT DAMLASI, KANUN HÜKMÜYLE DEĞİL, ADALET HÜKMÜYLE BELLİ OLACAK.

Egemenliği şahsileştiren, Meclisi işlevsizleştiren, yargıyı bağımlı hâle getiren, YSK’yı partileştiren, OHAL’i bireyselleştiren zihniyet, Ülkemizi gizli hedeflerine doğru yönlendirmekle meşguldür. Kimi bakan yapayım derken dün dostu, bugün düşmanı olan FETÖ’ye “hakikat damlası” diye iltifat eden vekili bakan yapmıştır. Hakikat ortaya çıktığında elbet ki damlalar ortaya çıkacak.

Vatandaşımız ve Ülkemizin geleceği için mücadelemiz sürecek ve Ülkemize bu süreci yaşatanlardan hesap sorulduğunda gerçek adalet yerini bulacak.

Biz vatandaşımızla birlikte yürüyoruz, tümvatandaşlarımız için eşit adalet istiyoruz.

ADALET İLKEMİZDİR, VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Hak, hukuk, adalet söylemimizden ve ilkemizden vazgeçmeyeceğiz. Ülkemizi yandaş adalete sürecine teslim edenlere de adalet gerektiğinde, onlar içinde adalet isteyeceğiz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz