CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, BİREYSEL ÇIKARLARI YÜZÜNDEN GERÇEK FETÖCÜLERİ AÇIKLAYAMIYORLAR.

23.05.2017

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, BİREYSEL ÇIKARLARI YÜZÜNDEN GERÇEK FETÖCÜLERİ AÇIKLAYAMIYORLAR.

 YURT İÇİNDEKİ MÜHÜRSÜZ OYLAR SONUCUN EVET ÇIKMASI İÇİN GEÇERLİ SAYILMIŞTIR.

YURT DIŞINDAKİ MÜHÜRSÜZ OYLAR SONUCU ETKİLEMEDİĞİ İÇİN GEÇERSİZ SAYILMIŞTIR.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ; Mecliste Genel Kurul olmadığı günler Memleketi Çanakkale’ ye gelerek Referandum sonrası teşekkür ziyaretlerine kaldığı devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonu, Çanakkale Merkezi, Çan Çakıl, Kocayayla, Karadağ, Etili, Büyükpaşa Köyü, Ezine Debrentbaşı köyü ziyaretleri ile hemşerileriyle bir araya geldi.

CHP’li ÖZ, hemşerileriyle buluşmasında yaptığı açıklamalarda;

KANUNLARIMIZ SADECE YURT DIŞINDA MI GEÇERLİ OLUYOR?

CHP’li ÖZ; Siyasi baskı altında gerekçe hazırlayan Yüksek Seçim Kurulu, tam kanunsuzluk oluşmadığı için yurt içindeki mühürsüz oyları kabul ediyorsa, yurt dışındaki mühürsüz oyları neden iptal ettiğini de açıklamalıdır. Kanunlarımız sadece yurt dışında mı uygulanabiliyor? Kanunlarımız yurt dışı ve yurt içi diye ikiye ayrıldı da bizim mi haberimiz yok. Dedi.

YSK ’nın Gerekçe Arkasına Sığınması Faydasızdır. 

Halkımız, YSK’nın yurt içindeki mühürsüz oyların geçerli saymasındaki asıl gerekçeyi biliyor. Yurt içindeki mühürsüz oylar sonucun evet çıkmasını sağlamak için geçerli, yurt dışındaki mühürsüz oylar sonucu etkilemediği için geçersiz sayılmıştır.

Aynı gün iki farklı karara mühür vuran YSK, sadece İktidar isteğine göre, yurt içi oylar için gerekçe açıklarken yurt dışı oylar için gerekçe hazırlamaya lüzum görmemiştir. Fakat gerçekler ortaya çıktığında, YSK ‘nın gerekçesindeki gerçek kanunsuzlukta ortaya çıkacaktır. Dedi.

Bireysel Çıkarları Yüzünden Gerçek Fetöcüleri Açıklayamıyorlar.

Ülkemizdeki her kuruma yapılanmasını yayabilen fetö, ne garip ki Ak Parti içindeve YSK da yapılanma kuramamış. Kurumlardaki en üst kademeden en alt kademede çalışana kadar fetöcüleri tespit edebilen ve hapse atan iktidar, partisindeki fetöcüleri de çok iyi tanımaktadır. Fakat bireysel çıkarlarını düşünenler, Ak Parti ve YSK içinde ki fetö üyelerine ses çıkarmamaktadır. Dedi.

Ülkemizde Tek Bedel Ödeyen Vatandaşımız Olmuştur.

CHP’li Bülent ÖZ; Vatandaşımızı değil, kendilerini kandırıyorlar. Zamanında fetö ile kol kola olanlar, onun için ağlayıp, ağıtlar yakanlar, Ülkemizin altını oymaya çalışan gerçek fetöcüleri nasıl bilemezler.Üstelik Başbakan bir televizyon programında “ ‘FETÖ’nün siyasi ayağını MİT’e sordum, “Yok bir şey” dediler; bilgi saklıyorlarsa bedelini öderler” açıklamasını yaptı.Ak Parti içindeki fetöcüleri MİT ’e sormaya ne gerek var, halkımıza sorsak tek tek isim sayabilir. Şunu ifade etmek istiyorum ki, göz göre göre vatandaşımızı kandırmaya çalışanlar, gerçekler ortaya çıktığında asıl bedeli halkımızın nezdinde ödeyen olacaklar. Dedi.

CHP’li ÖZ; Ben yazılı olarak sordum, yanıt vermediler. Fakat kamuoyunun önünde tekrar soruyorum: Başbakan mademki Ak Parti içindeki fetöcüleri MİT’e soruyorsa neden YSK daki fetöcüleri sormuyor? Siyasi baskı altına alarak kanunsuz bir gerekçe hazırlamalarını sağlamak yerine bir soruşturma yapıp yapmadıklarını açıklamalılar. Dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz