CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

23.04.2017

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında;

 

23 Nisan ulusal tarihimizin en önemli bayramlarından biridir. Bu anlamlı günü hem çocuklarımızın bayramı olarak kutluyoruz hem de Cumhuriyetimizin ilanından önce kurulan ve kurtuluş mücadelesini yöneten Ulusal Egemenliğimizin ve Milli İradenin simgesi olan Gazi Meclisimizin açılış günü olarak kutluyoruz. Ulusal Egemenlik, Ülkemizin işgalden bağımsızlığa uzanan, milletiyle bütün olarak verdiği kurtuluş mücadelesiyle kazanılmıştır. 23 Nisan bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün temellerinin atıldığı gündür.

 

Milletimizin ve Ülkemizin esaret altına alınamayacağı gerçeği, kurtuluş mücadelemizin ışığı olmuştur ve Türk Milleti ülkesinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü tesis etmiştir. Türk Milleti, Kurtuluş mücadelemiz sonrası kendi özgürlüğünü de tesis etmek adına bir kişinin alacağı kararlar ile ülke yönetilemez gerçeğinde, yönetim iradesini saraydan alarak meclise vermiştir. Bu manada Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü Gazi Meclisimizin önemini bir kez daha açıklamaktadır.

 

  1. açılış gününü kutlayacağımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, İktidar tarafından öteden beri etkisizleştirilmek istenmektedir. 97 yıl önce atalarımız, ülkemiz bir kişinin iradesiyle yönetilmesin diye Millet Meclisini açmıştır. 23 Nisan 1920 de açılan Meclis, kurtuluş savaşını yönetmiş ve bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu sebeple Kurtuluş Savaşını yöneten meclise Gazi ünvanı verilmiştir dedi.

 

TBMM’nin ÇIKARDIĞI KANUNU YOK SAYAN BİR ANLAYIŞ MİLLİ İRADEDEN BAHSEDEMEZ.

 

CHP’li ÖZ; Ne var ki geldiğimiz süreçte, Millet Meclisimizin bütün yetkilerini bir kişide toplamak isteyen bu zihniyet, yapılan referandumu dahi şaibeli hale getirmiştir. Meclisimizin çıkardığı kanunları tanımayan ve kendilerine göre yorumlayarak kurumlara karar aldırtan anlayışları, kurtuluş mücadelesi vererek Gazi ünvanı alan meclisimizi etkisiz hale getirmek istemelerinin en önemli örneğidir. Bu anlayış Millet adına kanun çıkaran TBMM’nin ve Milli İradenin yok sayılmasıdır dedi.

 

CHP’li ÖZ; Milli Egemenlik kazanıldıktan sonra 23 Nisan çocuklarımıza bayram olarak armağan edilirken, seçime şaibe karıştırılarak Milli egemenliğine el konulan ve egemenliği meclisten alınan bir sürece gelinmiştir.

 

Milli Egemenliğin savunucuları olarak hukuk mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz, gönül ister ki hukuk kuralları işletilebilsin dedi.

 

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ÇOCUKLARIMIZDIR

 

Bülent ÖZ; Tüm bu yaşananlara rağmen bizler 23 Nisan’ı çocuklarımızla birlikte neşe içinde kutlayacağız. Mustafa Kemal Atatürk, Ulusal Egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan gününü, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Bizlerde geleceğimiz olan çocuklarımız ile birlikte bugünün anlam ve önemini yaşatacağız. Ulusal mirasımızı, geleceğimizin mirası olan çocuklarımız için koruma ve kollama konusunda Atatürk’ün çizdiği yoldan, gösterdiği hedeften asla vazgeçmeyeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve kurtuluş mücadelesi veren Atalarımızı şükranla ve rahmetle anıyor, Milletimizin ve özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz