Çanlı Şehit Polis Halil İbrahim Eriç Son Yolcuğuna Uğurlandı

28.08.2016

Çanlı Şehit Polis Halil İbrahim Eriç Son Yolcuğuna Uğurlandı

Şırnak’ta, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Halil İbrahim Eriç’in cenazesi, bugün toprağa verildi.

 

Şırnak’ta, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen polis memuru Halil İbrahim Eriç’in cenazesi, Çanakkale’nin Çan ilçesinde toprağa verildi. Uçak ile dün gece Çanakkale’ye getirilen şehidin naaşı, buradan karayoluyla Çan ilçesindeki Çarşı Camisi’ne götürüldü.

 

Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Gelibolu 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan, Ayhan Gider,Bülent Öz ve Muharrem Erkek  , çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bakan Kılıç ve Vali Erkal, şehidin babası Hamdi Eriç ve annesi Asiye Eriç’e taziyelerini iletti. Bu sırada, şehidin kardeşleri Kani, Hüseyin, Fatma ve Kübra Eriç tabutun başında gözyaşı döktü. İl Müftüsü İbrahim Öcüt’ün kıldırdığı namazın ardından Eriç’in naaşı, Çan Belediyesi  Şehir Mezarlığı’na defnedildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz