ÇAN’DA ONARIMI TAMAMLANAN KARŞIYAKA YAYA KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI

04.08.2019

ÇAN’DA ONARIMI TAMAMLANAN KARŞIYAKA YAYA KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI

Çan’da Karşıyaka Mahallesi ile otogar ve şehir merkezini bağlayan 80. yıl yaya köprüsünün en alt kaplaması olan tahtalar çürümüş ve kırılmış olduğundan tahta zeminin üzerine dökülmüş olan asfalt tabakasında da çökme ve deformasyonlar oluşmuştu.Yayaların geçişinde güvenlik açısından tehlikeli hale geldiğinden, bakım-onarım çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapatılmıştı.

 

Başkan Bülent ÖZ’ünde yakından takip ettiği bakım, onarım ve güçlendirme çalışmaları tamamlandı ve köprü vatandaşların kullanımına açıldı.

 

Yapılan onarım çalışması hakkında bilgi veren Başkan ÖZ, “Alt zeminin sağlamlığı ve geçiş emniyetinin tekrar sağlanması için çelik konstrüksiyon takviye profiller ile desteklenmiş, tabana sac kaplanmış ve üst kaplama olarak 8 cm kalınlığında elyaf katkılı beton kullanılmıştır.” Dedi.

 

Çan Belediyesi’nin ve Bülent ÖZ’ün sosyal medya hesaplarından da yapılan paylaşımla duyurulan köprünün açılığı bilgisinde Başkan ÖZ; “Bu süreçte çalışmalarımızın bitmesini sabır ve anlayışla bekleyen kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” Diyerek konu hakkında hassasiyetini ifade etti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz