Çan’da ki camiler ramazana hazır

04.05.2019

Çan’da ki camiler ramazana hazır

Çan’da ki tüm camilerde, yaklaşan ramazan ayı öncesinde bakım ve temizlik çalışmaları yapıldı.  Bazı camilerin minareleri mahyalarla süslendi, ses ve ışık sistemleri bakımdan geçirildi.Camilerin halılarını yıkayan görevliler, ibadethanelerin içini, avlusunu ve şadırvanlarını temizleyerek hazır hale getirdi.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, yaptığı açıklamada, dua, ibadet, yardımlaşma ve dayanışma günlerini içinde barındıran bir ramazana daha ulaşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Başkan Öz, Çan da bulunan tüm camilerinde bakım ve temizlik yapılması için görevlilere talimat verdiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çalışmalarda sona gelindi, eksiklikler giderildi. Bütün camilerimiz ramazana hazır. Bazı camilerimizde tam teşekküllü çalışmalar var. Teravih saatlerinde düzenli çalışma sistemine giriliyor, dikkat ediliyor. Bazı camilerimizde hatimli namazlar kılınacak. Bu camilerimiz de belirlendi. İnşallah ramazan ayımız çok güzel şekilde geçecek.” Dedi.

Başkan Öz, mübarek günlerde fakir ve yardıma muhtaç insanların unutulmaması gerektiğinin de altını çizdi.

“Hasta, yaşlı, yetim, öksüz, kimsesiz kardeşlerimizi, aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit ailelerimizi ve kahraman gazilerimizi, anne, baba ve büyüklerimizi ihmal etmemeli, sofralarına misafir olmalı, onları sofralarımızda misafir etmeliyiz. Güzellikleriyle dolu bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Büyük Türk milletimizin ve bütün İslam aleminin mübarek ramazan ayını kutluyor, bütün insanlığa Çanımıza barış, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz