ÇAN’DA KAR SEFERBERLİĞİ

10.01.2017

ÇAN’DA KAR SEFERBERLİĞİ

Çan Belediyesi Kar Çalışmalarıyla Tam Not Aldı.

Çan’da etkisini gösteren yoğun kar yağışıyla mücadele eden Çan Belediyesi ekipleri çalışmalarıyla vatandaşlardan tam not aldı.

Karlar altında kalan Çan Belediyesi’nin çalışmalarıyla kara teslim olmadı. Çan Belediyesi karla mücadele personelleri Çan’ın dört bir yanındaki yollarda ve kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi. Çan Belediyesi’nin oluşturduğu kriz masası, 54 kişilik müdahale personeli ile birlikte 10 kepçe, 1 greyder ve 6 müdahale aracıyla aralıksız süren çalışmalarda Çan halkının kötü hava koşullarında mağdur duruma düşmemeleri için gayret sarf edildi.

Başkan Kuzu Çalışmaları Bizzat Kendi Yönetti

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu da ilçedeki çalışmaları bizzat kendisi yönetti. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu yaptığı açıklamada; “ İlçemizin genelindeki devam eden yoğun kar yağışı ve kötü hava koşullarından halkımızın mağdur olmaması için tüm ekiplerimizi seferber ettik. Ortaya çıkabilecek sorunlara anında müdahale edebilmesi için oluşturduğumuz kriz masası 24 saat nöbet tutuyor. İş makinelerimiz ana arterler ve sokak aralarındaki karları kürerken bir yandan da tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Hava muhalefetine karşı Çanımızda hayat rutininin normal seyretmesi halkımızın mümkün olduğunca sıkıntı çekmemesi için gayret ediyoruz. Ayrıca oluşabilecek acil durumlarda tüm halkımız 110 veya 4161075 nolu telefondan Belediyemiz Kriz Masasına ulaşabilirler.” Dedi.

Çan’da Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil

Ayrıca devam eden kar ile mücadele çalışmalarını incelerken sokak hayvanlarının da imdadına yetişen Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, belediye ekipleri ile yoğun kar yağışına rağmen ayak basmadık yer bırakmıyor. Kar yağışının etkili olduğu ilçede yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarını kendi elleriyle besleyen Başkan Kuzu, ilçe halkına da bir çağrıda bulundu. Sokak hayvanları için belirli noktalara yiyecek bırakılmasını isteyen Başkan Kuzu; “Çan’da sokak hayvanları sahipsiz değil. Gerekli tedbirleri aldık. Hep birlikte balkonlar, pencere ve kapı önlerine bir şeyler bırakalım. Bununda bir ibadet olduğunu unutmayalım” dedi

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz