Çanakkaleli Akkadınlar : KENDİSİNE BİR HEDİYEMİZ OLACAK!

07.10.2017

Çanakkaleli Akkadınlar : KENDİSİNE BİR HEDİYEMİZ OLACAK!

Ekim ayı Meclis toplantısında AK Partili Meclis üyesi Tülay Ömercioğlu ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan arasında yaşanan tartışmalar nedeniyle AK Parti Kadın Kolları eylem düzenlediler. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan; “Bir kadına yönelik bu tür davranışlarını kınıyoruz. Kendisinden randevu isteyeceğiz, randevu verirse kendisine bir hediyemiz var” dedi.

AK Partili Meclis üyesi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan arasında yaşanan tartışmaların artçıları devam ediyor. Bugün AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı çeşitli STK’ların ve AK Partili Belediye başkanları ile ilçe yöneticilerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanında eylem yaptı. Burada konuşma yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan, Ülgür Gökhan’ın bir kadın olarak Tülay Ömercioğlu’na karşı tutumunu kınadıklarını açıkladı.

 

SUS, KES GİBİ SÖYLEMLERİN BİR BAYANA SARF EDİLMESİNİ KABUL EDİLİR BULMUYORUZ

 

Saime Aydoğan yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan Pazartesi günü randevu isteyecekleri açıklayarak AK Partili kadınlar olarak kendisine bir hediye takdim edeceklerini açıkladı. Saime Aydoğan yaptığı konuşmada özetle; “Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın meclis toplantısında Meclis Grup Başkanvekilimiz Tülay Ömercioğlu’na CHP’nin mahalle teşkilatlarının delege seçimlerine şaibe karıştırdığının basına da yansıyan yolsuzluklarını hatırlatması üzerine son derece saldırgan, faşizan, anti demokrat, baskıcı bir tutum sergilemiştir. Sus, kes, konuşma gibi kaba hakarete varan söylemlerini seçilmiş bir başkanın, yine seçilmiş bir meclis üyesine üstelik bir bayan sarf etmesini kabul edilir bulmuyoruz” dedi.

 

KENDİSİNE BİR HEDİYEMİZ OLACAK!

 

Eyleme katılan vatandaşlara Ülgür Gökhan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajından bir alıntı yaparak yanıt veren Saime Aydoğan; “Başkan 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Çanakkaleli tüm kadınlara bir mektup göndermişti. Kendisine bundan sonra Kadınlar gününde kimseye mektup göndermemesini tavsiye ediyoruz. Kendisinden bir randevu isteğimiz olacak. Pazartesi günü randevu talebimizi ileteceğiz; kabul ederse kendisine bir hediyemiz olacak” dedi. Saime Aydoğan, sorulan sorulara karşılık AK Parti İl Kadın Kolları olarak Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a verecekleri hediyenin ne olduğu açıklamadı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz