Çanakkale Yine Sallandı, Çan Hissetti

06.02.2017

Çanakkale Yine Sallandı, Çan Hissetti

Ayvacık İlçesinde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 6.51’de meydana gelen deprem Çan’da da hissesildi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 06:51’de yaşanan 5,3 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Ege Denizi Ayvacık açıkları olarak açıklandı. Deprem yerin 7,5 kilometre altında kaydedildi.

Ege Denizi’nde bugün saat 06.51’de Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi açıklarında meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından 4.2 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha yaşandı.

Ayrıca bölgedeki artçı sarsıntılar da devam ediyor.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Richter ölçeğine göre 4.2 şiddetinde ikinci bir deprem daha meydana geldi. 07.17’de meydana gelen depremin yerin 4.2 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

Öte yandan bölgedeki artçı sarsıntıların devam ettiği belirtildi.

İLK DEPREM

Bugün saat 06.51 ‘de merkez üssü Ege Denizi olan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi açıklarında 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin yerin 5.5 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı. Muğla, Aydın, İzmir, Bursa, İstanbul ve Tekirdağ’dan da hissedilen depremde ilk gelen bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz