Çanakkale Valisi; Gözaltılara Devam!

02.08.2016

Çanakkale Valisi; Gözaltılara Devam!

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda operasyonların dolayısıyla da gözaltı ve görevden almaların devam edeceğini açıkladı.

Vali Erkal; “Özellikle kamuoyunda çokça tartışılan, sorulan konularla kısa bilgi vermek gerekirse; özellikle ÇOMÜ’den alınan ve tutuklanan öğretim görevlilerin akıbeti ile ilgili; bunlar Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ve Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs etme suçu ile tutuklandılar. Çünkü birçoğunun bu örgütle irtibatlı olduğu, geçmişlerinde bunlarla iletişim içerisinde oldukları, hatta 17-25 Aralık sürecinden sonra da bu örgütle iletişim içerisinde oldukları tespit edilmiştir.

Bu darbeden önce özellikle de ilgilerinin tespit edilmesi sonucunda işlem yapılmıştır. 2 tane de araştırma görevlisi var. Gözaltılarından sonra tutuklanmalarına karar verilmiştir. Yine bunların verecekleri ifadelerin doğrultusunda yeni isimlerde çıkabilir. Çünkü bunlardan bir tanesinin; özellikle bir polis memurunun vermiş olduğu, itirafçı polis memuru verdiği ifade doğrultusunda ulaşılan bir başka isimdi” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz