Çanakkale Vali Yardımcısı Çan’a Kaymakam Oldu

01.12.2016

Çanakkale Vali Yardımcısı Çan’a Kaymakam Oldu

kaymakam_adil_karatas

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. Kararnameye göre, Çanakkale Vali Yardımcısı Adil Karataş, Çan Kaymakamlığına atandı.

Kararname ile 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

Adil Karataş Kimdir?

1970 Yılında İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1996 yılında Niğde Kaymakam Adayı olarak memuriyet görevine başladı.
Sırasıyla Ordu/Kabataş, Mersin/Çamlıyayla, Kütahya/Şaphane, Şırnak/Beytüşşebap, Şanlıurfa/Harran kaymakamlıklarını yapmıştır. Gömeç Kaymakamlığı görevinden sonra Sakarya Söğütlü kaymakamlığına atanan Adil Karataş, 2013 yılı atamalarında Marmara Ereğlisi kaymakamı olarak görevlendirildi.
Vali Yardımcısı Karataş, 1998 yılında İngiltere’ye gönderilmiş ve lisan eğitimini orada tamamlamıştır.
İçişleri Bakanlığının 28.06.2015 tarih ve 2015/398 sayılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Çanakkale Vali Yardımcısı olarak atanmış olup, 03 Ağustos 2015 tarihinde görevine başlamıştır.
Yeni kaymakamımız Karataş, evli olup ingilizce bilmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz