Çanakkale Milletvekili Bülent Öz’ün 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

01.09.2016

Çanakkale Milletvekili Bülent Öz’ün 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
CHP Çanakkale Milletvekili ÖZ’ün 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI

 

 

Almanya’nın 1939 yılında Polonya’yı işgal ederek İkinci Dünya Savaşı’nı başlattığı tarih olan 1 Eylül, “Dünya Barış Günü” olarak ilan edilmiştir.

Günümüzde de dünyamızın ve ülkemizin en büyük sorunu bitmek bilmeyen savaşlardır. Bu savaşların en büyük mağdurlarının başında ise çocuklar gelmektedir. Çocuklarımız, savaş endüstrisinin bitmek bilmeyen aç gözlülüğünün dişlileri arasında ölmekte, yaralanmakta, ailesini ve en önemlisi geleceklerini yitirmektedirler.

Savaşları durdurmak ve çocuklarımızın geleceğini barış dolu günlerle teminat altına almamız için yaptığımız siyasi yanlışlarımızdan derhal dönmemiz gerekmektedir. Hükümetin ısrarla devam ettiği yanlış dış politikası ile geldiğimiz nokta da terör örgütlerinin pençesinde yangın yerinde dönen ülkemiz mecburen Suriye savaşının içine sürüklenmiştir. Yine hükümetin geçmişten günümüze gelen kayırmacı iç siyaseti FETÖ/PDY örgütünün iliklerimize kadar işlemesine ve en sonunda da demokrasimize kastedilmesine neden olmuştur.

Ülkemiz ve dünyamızın savaş denilen bu derin sorundan kurtulmasının yegâne çözüm yolu ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Dünyada Sulh” söyleminde yatmaktadır. Ve insanlığın en devrimci eylemi şüphesiz insanın insan ile BARIŞMASI olacaktır.

Barış dolu bir gelecek özlemi ile 1 Eylül Dünya Barış Gününü en içten dileklerim ile kutluyorum.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz