Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kültür Evi Açıldı

04.10.2016

Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kültür Evi Açıldı

Çanakkale Belediyesi minikler için örnek bir projeyi daha hayata geçirdi.

Çocuklarımızın farklı alanlarda eğitsel faaliyetlerden yararlanabileceği Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kültür Evinin resmi açılış töreni 3 Ekim Pazartesi günü gerçekleşti.

Çanakkale Belediyesi minikler için örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Çocuklarımızın farklı alanlarda eğitsel faaliyetlerden yararlanabileceği Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kültür Evinin resmi açılış töreni 3 Ekim Pazartesi günü gerçekleşti.
Cevatpaşa Mahallesi Pirireis Caddesi Bayrak Sokak’ta bulunan Çanakkale Belediyesine ait iki katlı binanın alt katında bulunan Kreş ve Gündüz Bakımevi ile üst katında bulunan Çocuk Kültür Evinin açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, CHP İl Başkanı Nejat Önder, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz başta olmak üzere çok sayıda kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.
“Çocuk, Toplumun Geleceğidir”
Açılıştaki konuşmasına, eğitime verdiği önemden söz ederek başlayan Başkan Gökhan, “Çanakkale’de yaklaşık 15 seneye yakın görev süremde hep okullarla ilgilendim. Okulların sorunlarını ve taleplerini takip ettik. Onlara destek olmaya çalıştık. Çocukların çeşitli günlerde etkinliklerine önderlik ettik. Yine çocuklar ile ilgili her zaman ne talep edildiyse yerine getirmeye çalıştık. Bunu yapmamızın nedeni, çok defa söylediğim gibi, çocuk toplumun geleceğidir. Yani çocuklar bizim geleceğimiz. Benim şöyle bir anlayışım var, bir çocuk 15-16 yaşına gelinceye kadar sadece aileye değil, topluma aittir. Sadece ailenin sorumluluğuna bırakılamayacak kadar önemlidir. Çünkü o fidanı nasıl yetiştirirsek, nasıl ona su verirsek, eğitim verirsek, bilgi verirsek, nasıl onun rüzgarlarda eğilmemesi için çaba gösterirsek, o nesil, o çocuklar, bizim geleceğimizde ülkemiz ve insanlar için çok önemli fırsatlar yaratacağına inandığımız için bunu yapıyoruz” diye konuştu.

 

Çocuklar Yaşayarak Öğrenecek…
Açılış töreninde ilk konuşmayı gerçekleştiren Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü İsmail Açar, her çocuğun bir birey olduğu ve kendi kararlarını alması gerektiğinden söz ederek, hem kreşin hem de Çocuk Kültür Evinin bu anlayışla düzenlendiğini kaydetti. Açar, “3-6 yaş Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 5-15 yaş Çocuk Kültür Merkezi projemiz hayata geçmiş bulunmaktadır. Alan olarak toplamda 2400 metre kare kapalı kullanım alanımız bulunmaktadır. Dersliklerimiz çocuklarımızın rahatça hareket edip faaliyetlerini yapabilecekleri büyüklüktedir. Kreş bölümümüzde tüm materyal ve mobilyalarımız özenle seçilmiş olup çocuklarımıza uygun masif ahşap malzemeden özel üretilmiştir. Kreş alanımızda toplamda beş tane sınıfımız, dinlenme alanları, yemekhane, mutfak, çok amaçlı salon, Tam donanımlı bir tane Montessori sınıfımız bulunmaktadır. Bunun yanında Spor, dans, drama, akıl oyunları, müzik, robotik maker gibi farklı branşlarda gerek bireysel gerek grup programlarız ile atölye çalışmalarımız olacaktır. Çocuklarımızın faydalanabileceği bir kütüphanemiz de yine bu alanda hazırlanmıştır. Çocuklarımıza yaparak, yaşayarak, hayattan örneklerle, somut bir şekilde öğrenmelerini sağlayacak eğitim programları ve materyalleri ile eğitim-öğretimde öğrenme kalıcılığını sağlayacak ortamlar oluşturarak, bu doğrultuda adımlar attık” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz