Çanakkale AK Parti İl Başkanlığına Üç Aday!

09.03.2018

Çanakkale AK Parti İl Başkanlığına Üç Aday!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde istifa eden AK Parti’nin tek kadın İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın yerine önümüzdeki günlerde atama yapılacak. Karadağ’ın yerine İl Başkanlığına getirilmesi muhtemel üç kişinin ismi geçiyor!

Yeşim Karadağ’ın AK Parti İl Başkanlığından istifa etmesinin yankıları sürerken önümüzdeki süreçte AK Parti Çanakkale İl Başkanlığına kimin getirileceği kafalarda soru işaretleri yaratıyor. İstifa eden Yeşim Karadağ’ın yerine bir isim atanana kadar, AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı görevini vekâleten Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Ergin Sezen’in yürütecek.

 

18 MARTTA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I SEZEN KARŞILAYACAK

 

Vekâleten İl Başkanlığını yürütecek olan Ergin Sezen, 18 Mart Deniz Zaferi törenleri için Çanakkale’ye gelmesi beklenen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı İl Başkanı olarak karşılayacak. Erdoğan’ın törenler için Çanakkale’ye geleceği 18 Mart tarihinde veya sonrasında AK Parti İl Başkanlığına atamanın yapılması bekleniyor.

KULİSLERDE ÜÇ KİŞİNİN ADI İL BAŞKANLIĞI İÇİN GEÇİYOR!

 

AK Parti İl Başkanlığı için ise üç kişinin adı geçiyor. Vekâleten İl Başkanlığını yürüten Avukat Ergin Sezen ve Avukat Namık Ergin’in yanı sıra MHP kökenli Avukat Kaan Tonka’nın adı geçiyor. Hatırlanacağı gibi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile Yeşim Karadağ’ın arasında Kaan Tonka’nın il yönetimine girmesi için büyük kriz yaşanmıştı. Kaan Tonka’nın il yönetimine girebilmesi için Bülent Turan Genel Merkezde yoğun baskı oluşturmuştu.

 

KAAN TONKA.. TURAN – KARADAĞ KRİZİ VE MHP İL BAŞKANININ İTİRAZI

 

Avukat Kaan Tonka ismi üzerinde ayrıca MHP İl Başkanı Hakan Pınar’ın da yoğun itirazları olmuştu. MHP İl Başkanı Pınar, Kaan Tonka’nın AK Parti İl Yönetimine girmesi halinde Çanakkale’de ki MHP-AK Parti İttifakını bozacaklarını ifade ettiği biliniyor.

Aynalı Pazar

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz