Çanakkale Adalet Sarayı`na veda

09.03.2018

Çanakkale Adalet Sarayı`na veda

Çanakkale Barosu avukatları, 12 Mart 2018 Pazartesi günü yeni adresi ve yeni binasında açılacak Çanakkale Adliyesi’ne taşınmadan önce, yaklaşık 32 yıldır hizmet veren eski Adalet Sarayı’na veda ettiler.  

Düzenledikleri özel programda, Çanakkale Barosu avukatları, 12 Mart 2018 Pazartesi günü yeni adresi ve yeni binasında açılacak Çanakkale Adliyesi’ne taşınmadan önce, yaklaşık 32 yıldır hizmet veren eski Adalet Sarayı’na veda ettiler.   Başkanı Bülent Şarlan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda avukat, önce kahvaltıda buluştular. Kahvaltı sonrası eski adliye binasına gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Burada kısa bir açıklamada bulunan Çanakkale Barosu Başkanı Şarlan, şunları söyledi: “Yaklaşık 32 senedir Çanakkale’de hizmet eden Adliye Binası bugün taşınıyor. Mesleğimizi icra ederken, yargıya katkı sağlamaya, hukuka, adalete katkı sağlamaya çalışıyoruz. Pazartesi gününden itibaren yeni Adliye binamızda olacağız. Burada iyi günlerimiz, belki üzüntülü günlerimiz oldu. Umutlarımızı, geleceğimizi hem yaşam anlamında, hem yargı ve adalet anlamında pazartesi gününden itibaren yeni Adliye binamıza taşıyoruz.

Her platformda şunu söylüyorum, Çanakkale Barosu bir aile Barosudur. Aile Barosu demek; iyi günde, kötü günde, sevinçli günümüzde, üzüntülü günümüzde her zaman bir arada olmak demek. Bunun bir örneğini de bugün hep birlikte yaşıyoruz. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel günlerde yeni Adliye binamızda buluşmak üzere.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz