Çan’a ve merkeze 138 MW’lık Saros RES kurulacak

09.11.2018

Çan’a ve merkeze 138 MW’lık Saros RES kurulacak

 Boylam Enerji, Çanakkale’de 138 MW’lık Saros Rüzgâr Enerji Santrali kuracak. Şirket santralden yılda 484 milyon kwh elektrik üretecek.

Boylam Enerji Yatırım Üretim ve Ticaret A.Ş., Çanakkale İli, Merkez ve Çan ilçeleri sınırlarında toplam 138 MW kurulu gücünde Saros Rüzgâr Enerji Santrali kurup işletilmeyi planlanıyor.

Yaklaşık 153 milyon dolarlık bir yatırım yapılacak olan santralin kurulacağı 11 bin hektarlık sahada 69 adet türbin, şalt sahası ve idari bina kurulacak. Santral sahası içerisinde 300 m’lik koruma bandı oluşturulacak.

Santralde yılda yılda yaklaşık 484 milyon kwh elektrik üretilecek ve üretilen elektrik 154 Kv’luk gerilim ile Kocalar RES TM ile Çan Trafo merkezine aktarılacak.

Projenin ilk halinde santralin Gelibolu ilçe sınırlarında olması planlanmış, daha sonra santralin yeri tamamen değiştirilmişti.

 Saros Rüzgâr Enerji Santrali İçin İDK Toplantısı Yapılacak

ÇANAKKALE ili MERKEZ, ÇAN ilçesi sınırları içerisinde BOYLAM ENERJİ YATIRIM, ÜRETİM VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan SAROS RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (138MWE / 138MWM) projesi ile ilgili 20/11/2018 tarihinde İDK Toplantısı gerçekleştirilecektir. ÇED Raporu İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

 

*İDK, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısıdır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz