Çan mı? CAN mı?

02.11.2016

Çan mı? CAN mı?

Çan’da Kaymakamlık da, Belediye de duyarsız…

Türkiyenin 2. En kirli havaya sahip olan Çan, denetim yoksunu…

hava_kalitesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 81 ilde 195 noktada yaptığı hava kalitesi ölçümüne göre hava kirliliğin tehlikeli bir noktaya ulaşarak en yüksek riski yarattığı 2. bölge Çanakkale’nin Çan ilçesi. Bakanlık bu nedenle bölgede bir an önce doğalgaza geçilmesi uyarısında bulunmuştu.

hava_kalitesi1

Çan’da doğalgaza geçilme kör-topal devem ederken, ilçe merkezinde kalorifer bacaları ölüm saçmaya devam ediyor. Denetimler ise yetersiz, cezalar ise hiç yok!

hava_kalitesi2

Çanlıdostlar Sitesi her kış sezonunda olduğu gibi bu yılda, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hava Kalitesi İzleme İstasyonlarının Çan ile ilgili HAVA KALİTESİ’ni hergün yayımlayarak, Çan da duyarlılığı arttırmak için kamu görevini yerine getirecektir. Ancak Toplum bilincinin geç oluşması Kamu Görevi yapanların görevlerini geciktirmesini gerektirmez!

Bu amaçla yeri gelmişken bu görevi yerine getirmesi gereken, önce kaymakamlık çalışanlarını, sonra da BELEDİYE’yi göreve ÇAĞIRIYORUZ!

PM10, 02 Kasım 2016 Çarşamba günü itibari ile Çan da  102

Ulasal Değer sınırı ise 80

Bu sınır AB ülkelerinde 50

Çan da ÇANLIDOSTLAR Sitesi haricinde yerel basında bu konuda haberler yapılmazken, Çanakkale Basını Çan’ın bu içler acısı durumunu haber yapmakta, gündeme taşımaktadır.

Bunda böyle Çan’da bacalarını temizlemeyen, kalorifer bacalarının fotoğraflarını sizlerele paylaşıp ihbarda bulunacağız!!!

Ve gereğinin yapılıp yapılmadığını kamu oyu ile paylaşacağız!

Kimse alınmasın, gücenmesin…

Topluma olan görevlerini lütfen yerine getirsinler!

Çanakkale Memleket Sitesi bugün yayınladığı haber de:

ÇAN’DA YAŞAYANLARIN VAY HALİNE” demiş!

ama Çan’da “Tısss” yok!

Ben ve bizler hepimiz burada yaşıyoruz!

Çanlıdostlar Sitesi görevini her yıl olduğu gibi bu yıl da yerine getirecek…

Siz?

Siz?

SİZ?

SİZ?

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

bilgin
02 Kasım 2016 - 13:39

Allah razı olsun.bu çok önemli konuyu yayın yaptığınız için.cocuklarimiz surekli hasta.boyle devam ederse hastalikli bi millet olacak burası.yeter artık kirli havada ölmek istemiyoruz!