Çan Belediyesi’ne “15 Temmuz Şehitler Köşesi”

07.11.2016

Çan Belediyesi’ne “15 Temmuz Şehitler Köşesi”

Çan Belediyesi, 15 Temmuzda, milletimizin kutsal iradesine yapılan hain ve kanlı saldırıya göğsünü siper eden şehitlerimizin anısı hafızalarda canlı tutacak 15 Temmuz Şehitler Köşesi hazırlayarak, yine bölgede bir ilke imza attı.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi esnasında, Türk Milleti eşsiz bir kahramanlık ve destansı bir duruş sergileyerek vatanı müdafaa etmişti. Nasıl ki, vatan uğruna, ecdadımızın bugüne dek göstermiş olduğu kahramanlıkları, bizler nesillerce öğrendik ve hayran kaldıysak işte şimdi de 15 Temmuzda yaşananlar ve Türk Milletinin vakur duruşu, nesiller boyu unutulmayacak. Çan Belediyesi de, bu anlamda 15 Temmuz adına ilkleri yapan bir belediye. Yakın zamanda yapmış olduğu 15 Temmuz Şehitler Parkı ve 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın ardından, şimdiyse Çan Belediyesi’nin girişine şanına yakışır bir “15 Temmuz Şehitler Köşesi” yapıldı. Çan Belediye binasının girişinde yer alan ve Çan Belediyesi ziyaretçilerini karşılayan 15 Temmuz Şehitler Köşesi’yle, o karanlık gecede vatanı uğruna can siper olmuş yıllarca içimizde sinsice gizlenen hainlere o gece geçit vermeyen asil vatan evlatlarının görüntüleri, milli irade nöbetleriyle demokrasisine sahip çıkan göğsü iman dolu yiğitlerin fotoğrafları yer alıyor.

Vatan için canını feda eden aziz şehitlerimize minnet ve vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz diyen Başkan KUZU, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ohal sürecinde olmamıza rağmen bugün hala hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.  Hatta 15 Temmuz gecesi hiçbir şey yaşanmamış, hiçbir şey olmamış gibi devam edebiliyoruz. Ancak şunu unutmamalıyız ki; bunu o gece vatan savunmasında, tankların, silahların önüne kendini siper eden Türk Milletine, gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Tabi bu durum kimlerin ne kadar umurunda!

Bazı zihniyetler bu yaşananları halen bir tiyatro izler gibi seyrediyor koltuklarında, belki bazıları da halen sığınıklarında kalmıştır dehşetten. Neyse bunlar herkesin kendi vicdanına, vefasına ve vatan aşkına kalmış konular. Biz, hain 15 Temmuz gecesinden bu yana, demokrasi nöbetlerimizle de ne yapılması gerekiyorsa yaptık, onun için gönlümüz de vicdanımız da rahat. Yine Çan Belediyesi olarak yakın zamanda 15 Temmuz Şehitler Parkı ve 15 Temmuz Şehitler Anıtı yaptık. Aradan 101 yıl geçmesine rağmen bugün nasıl Çanakkale ruhu yaşanıyorsa, biz de 15 Temmuz ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz. Onun için bir de belediyemizin girişine, 15 Temmuz Şehitler Kitabesi ve Astsubay Ömer Halisdemir’in o gecede nasıl bir kahramanlık gösterdiğini anlatan bir yazı ile “15 Temmuz Şehitler Köşesi” hazırladık. Böylesi kahraman bir milletin bir parçası olmak müthiş bir övünç kaynağı ancak hala bunu anlayamayanların var olması ise üzücü. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın Türk Milletine. Ezanlarımız dinmesin bayrağımız inmesin inşallah.”

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz