ÇAN BELEDİYESİNDEN RUHLARI DOYURAN BİR ETKİNLİK DAHA!

07.06.2017

ÇAN BELEDİYESİNDEN RUHLARI DOYURAN BİR ETKİNLİK DAHA!

Ramazan atmosferinin tüm heyecanıyla hissedildiği Çan’da, Çan Belediyesi bir Ramazan Etkinliği’yle daha Çanlıların gönlünü fethetti.

6 Haziran Salı gecesi Atatürk Şehir Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Edirne Selimiye Camii İmam Hatiplerinden ve 2014 Dünya Kuran-ı Kerimi güzel okuma birincisi Alpcan ÇELİK muhteşem bir Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunarken okuduğu kaside ve salalarla dinleyicileri adeta mest etti. Alpcan ÇELİK Hocanın ardında sahne alan Çan İmam Hatip Ortaokulunun 5. sınıf öğrencilerinden oluşan ilahi korosu ise Çan Halkından büyük beğeni topladı.  Birbirinden güzel ilahilerin seslendirildiği dinletide miniklerin coşkuyla icra ettiği ilahilere Çanlıların da eşlik etmesi gözlerden kaçmadı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletilerinin ardından Edirne Selimiye Camii İmam Hatiplerinden Alpcan ÇELİK Hocaya çiçek takdim eden Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU konuşmasında; “Kulağımızın, gönlümüzün pasını sildikleri için hem hocama hem de minik yavrularımıza çok teşekkür ediyorum Allah onlardan razı olsun. Böyle güzel bir gece yaşattılar bize. Aklımızda hep vardır ya hani Kuran’ını seven, dinine, devletine, bayrağına, milletine bağlı bir gençlik hayal ederiz. İşte o gençlik bu gece sahnede bence. Allah hepsinden razı olsun. Bu sahne 8 yıldır çok şey gördü Türkiye’nin en ünlü grupları da geldi buraya ama bence en güzeli bu geceydi. Çünkü bu çocuklar Çanın çocuklarıydı ve bizim hayalimizdeki o gençliği sahnede yansıttılar. Ramazan Etkinliklerimize başlarken bizim de bir hayalimiz vardı o da gerçek oluyor. Bu sahnede böyle gençler, yavrularımız güzel şeyler yapıyorlar. Çünkü biz Belediye Başkanlığına sadece yol, kaldırım, arıtma tesisi, termal otel gibi şeyler için talip olmamıştık. Bu şehre manevi anlamda bir şeyler de katabilmek istiyorduk. Bu meydanda Kur ’an-ı Kerim okunuyorsa, bu yavrularımız Allah Kelamını söylüyorsa bizler bir hayalimizi daha gerçekleştirdik demektir. Ben o anlamda da Allah’a şükrediyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz