ÇAN BELEDİYESİNDEN BİTMEYEN TEMPO; KAHOT HALK OYUNLARI GECESİ

05.06.2017

ÇAN BELEDİYESİNDEN BİTMEYEN TEMPO; KAHOT HALK OYUNLARI GECESİ

Çan Belediyesi 9 yıldır aralıksız devam ettiği Ramazan Etkinlikleriyle, Ramazan ayında Çan’ı adeta bir cazibe merkezi haline getirmeye devam ediyor.

Çan Belediyesi 9. Ramazan Etkinlikleri, üçüncü etkinliği ile Çanlılarla buluştu. 3 Haziran Cumartesi gecesi teravih namazı sonrasında Çan Belediyesi Termal Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen halk oyunları gecesine, vatandaşlar adeta akın etti. Çan Belediyesi ve Kaz Dağları Halk Oyunları Topluluğu (KAHOT) işbirliği ile sergilenen halk oyunları gecesinde 11 farklı yörenin folklor oyunları izleyicilerle buluştu.

Vatandaşlar, farklı illerden gelen 160 kişi 11 gruptan oluşan geniş bir ekibin icra ettiği muhteşem halk oyunları gösterilerinin coşkusuna kendini kaptırdı. Aynı zamanda Avrupa şampiyonu da olan İstanbul Folklor Eğitim Merkezi’nin nefes kesen Kafkas dansı ise izleyenleri büyüledi.

Gece boyunca temponun hiç düşmediği etkinliğe, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan OZANOĞLU, AK Parti İlçe Başkanı Murat OKAN, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Çan Belediyesinin 9. Ramazan Etkinliklerimiz kapsamında Çan KAHOT ile birlikte düzenlediği Halk Oyunları Gecesinde konuşan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU; “Bu akşam müthiş bir kalabalık var ve buradan görüntü çok hoş görünüyor. Bu güzel katılımdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bu akşam memleketimizin farklı yerlerinden 11 ekibimiz var. Aydın’dan, İstanbul’dan, Çan’dan, Çanakkale’den gelen halk oyunları ekiplerimizle çok güzel bir gece olacak inşallah. Ramazan Etkinliklerimize ilk başladığımız yıl, gerek yok böyle şeylere diye tepki göstermişti bazıları. Ama şu an görüyoruz ki Çanlılar Ramazan Etkinliklerini sevdi ve sahip çıktı. İnşallah bundan sonraki yıllarda da aynı coşkuyla bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Ayrıca bu akşamın oluşmasında emeği geçen KAHOT Başkanımız Mehmet KESER’e, KAHOT eğitmeni Hakan ÇETİN’e ve tüm bu ekiplerde yer alan herkese teşekkür ediyoruz. Dernek Başkanımız, hocamız ve oyuncularla beraber müthiş görsel bir gece bizi bekliyor.” İfadelerini kullandı.

Halk oyunları Gecesinde izleyicilere birbirinden güzel gösteriler sunan ekipler ise şu şekilde;

1- 23 Eylül Ortaokulu-Potpori

2-KAHOT-Çanakkale Otantik Dansı

3-Çan Fen Lisesi-İzmir Yöresi

4-KAHOT-Akçaabat Yöresi

5-İstanbul Folklor Eğitim Merkezi-Kafkas

6-Kuva-i Milliye Mücahitleri Derneği-Aydın Yöresi

7-Hacı Fatma Bodur Kız Meslek Lisesi-Çanakkale Yöresi

8-Çan Anadolu Lisesi-Karadeniz Yöresi

9-Çanakkale Halk Eğitim Merkezi-Potpori

10-Etili Seramik Türk Halk Dansları-Potpori

11-KAHOT-Aydın Yöresi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz