ÇAN BELEDİYESİ’NDEN 6. SPOR AKTİVİTE ALANI!

01.09.2018

ÇAN BELEDİYESİ’NDEN 6. SPOR AKTİVİTE ALANI!

Çan Belediyesi, birbiri ardına başlattığı projelerle ilçenin çehresini değiştirmeye durmaksızın devam ediyor. Bir yandan projeler tamamlanıyor diğer yandan ise temeller atılarak yeni projelere başlanıyor.

Bunlardan bir tanesi de 31 Ağustos Cuma günü açılış töreni gerçekleştirilen ve Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun ilçeye kazandırdığı 6. Spor Aktivite Alanı olan Şehit Asb. Çvş. Mustafa Yerli Spor Aktivite Alanı.

Şehidin İsmi Burada Yaşayacak

Yakın zaman önce şehit olan Çanlı Asb. Çvş. Mustafa Yerli’nin isminin yaşatıldığı yeni spor aktivite alanını Cımhuriyet Mahallesi sakinleri büyük sevinçle karşılayarak Başkan Kuzu’ya teşekkür ettiler.

Yoğun Katılım Gerçekleşti

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan SGK Hizmet Binasının hemen yanında yer alan Şehit Mustafa Yerli Spor Aktivite Alanının açılış törenine; Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili, STK’lar ve Çan Halkının katıldı. Muhalefet kanadında ise Çan halkının yoğun teveccüh ettiği bir programa katılımın olmaması ise dikkat çekti.

Açılış töreninde konuşan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; “Birbiri ardına başlattığımız projelerle ilçemizin çehresini değiştirmeye durmaksızın devam ediyoruz. Bir yandan projelerimiz tamamlanıyor diğer yandan ise temeller atarak yeni projelere başlıyoruz. Bugün de söz verdiğimiz gibi spor aktivite alanlarımızın bir yenisini daha Cumhuriyet Mahallemize kazandırıyoruz.” dedi.

“2 Bank 2 Salıncakla Bu İşler Olmaz!”

Çan’da 2009 yılından önce diğer belediye yönetimlerinin 2 bank 2 salıncaktan ibaret park yapma anlayışını da eleştiren Başkan Kuzu, Spor Aktivite Alanı kültürünü Çan’a kazandırdıklarının da altını çizdi.

“Çok Yönlü Çözümler İle Çanımız İçin Hizmet Geliştiriyoruz…”

Şu sözlerle konuşmasını sürdüren Başkan Kuzu; “Artık 2 bank 2 salıncaktan oluşan park yapma dönemi 10 yıl geride kaldı. Bunu sizlerin teveccühü ve oyları ile göreve gelir gelmez değiştirdik. Artık modern ilçemize yakışır modern projelerin açılışlarını bugün de olduğu gibi hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Çanımıza bugün 6.’sını kazandırdığımız Spor Aktivite  Alanlarımızla yepyeni bir sokak kültürünü de başlatmış olduk. Spor aktivite alanlarımız sayesinde hemşerilerimiz bu alanımıza gelerek, bir taraftan yürüyüşünü, sporunu yapacak diğer taraftan da çocuğunu oyun parkurunda oynarken kontrol edebilecek. Her yaştan herkesin istifade edebileceği çok yönlü çözümler ile Çanımız için hizmet geliştiriyoruz.” Dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz