ÇAN BELEDİYESİ’NDEN 1500 KADINA BURSA GEZİSİ

16.03.2018

ÇAN BELEDİYESİ’NDEN 1500 KADINA BURSA GEZİSİ

Çan Belediyesinin 8-9-13-15 Mart tarihlerinde Çanlı kadınlara özel düzenlediği ücretsiz Bursa gezisi, dördüncü kafilenin de Çan’a dönmesiyle tamamlandı.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun Çan merkezden olsun Çan’ın köylerinden olsun tüm Çanlı kadınlara yönelik gerçekleştirdiği Bursa gezisi sayesinde 1500’den fazla kadın Bursa’nın en önemli yerlerini gezme ve meşhur Bursa İskender’inin tadına bakma şansı buldu.

Kalabalık kafileler eşlinde gerçekleşen Bursa gezisinde Emir Sultan Türbesi ve Külliyesinden Yeşil Türbeye, Tophane Parkından Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerine, Ulucami’den Tarihi Kapalı Çarşıya kadar birçok tarihi ve manevi mekân ziyaret edildi.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun Çanlı kadınlar için jesti olan öğle yemeğinde ise kadınlara tarihi bir mekânda meşhur Bursa kebabı İskender ikram edildi. Yaşamı boyunca ilk kez Bursa’ya geldiğini ifade eden bir vatandaş; “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu gezi sayesinde ben ilk defa Bursa’ya geldim. Büyüklerimizin türbelerini gördük, dualar ettik. Ulucami’ye hayran kaldım ilk defa bu kadar büyük cami gördüm. Hep televizyonlardan görürdük ama burada canlı canlı görmek çok başka. Bir de İskender kebabını da çok beğendik. Allah Abdurrahman Kuzu’dan razı olsun.” dedi.

Çanlı Kadınlar Fularlarını Çok Sevdi

Başkan Kuzu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına geziye giden kadınlara hediye ettiği pembe renkli fularları da çok beğendiklerini ifade eden kadınlar; “Başkanımız her şeyi incelikle düşünmüş. Biz fularlarımızı çok sevdik renkleri harika. Tüm gezi boyunca boynumuzdan hiç çıkarmadık. Üzerinde kadın çiçektir yazıyor. Çok anlamlı. Bu ince düşüncesi içinde Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dediler.

Başkan KUZU; “Geziye katılan kadınlarımızın yüzlerindeki mutluluk her şeye değer…”

Geziye katılan Çanlı kadınların yüzlerinde ki mutluluktan çok memnun olduğunu belirten Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “Çanlı kadınlarımız bu gezilerimizden çok memnun kaldılar. İlk kez Bursa’yı görenler olsun daha önce gitmiş olanlar olsun Bursa gezimize katılan tüm kadınlarımızın yüzlerindeki mutluluğu görmekten ben çok memnunum. Kadılarımızın daha Bursa gezimize ciddi teveccüh göstermesi bizleri ayrıca mutlu etti. İnşallah bu tür faaliyetlerimiz her zaman olduğu gibi devam edecek.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz