Çan Belediyesi Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

09.09.2016

Çan Belediyesi Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı

Çan Belediyesi, günlerdir yürüttüğü ve her bir köşesini, dip köşe tabiriyle elden geçirerek, Çan’ı Kurban Bayramına hazır hale getirip, Çanlıların refah ve temiz bir ortamda bayramlarını geçirebilmeleri için çalışmalarını bitirdi.

 

            Çan Belediyesi, şehir mezarlığı genişletme projesini tamamladı:

 

Çan Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde, şehir mezarlığı genişletme projesini tamamladı. Bu kapsamda 15 dönümlük alanı kamusallaştırıp, yeni yürüyüş alanları, otopark, yeni çeşmeler, su depoları, ağaçlandırma çalışmaları ve çevre düzenlemeleri yapıldı. Ayrıca arife günü başlayacak ve bayram boyunca da devam edecek olan mezarlık ziyaretleri için mezarların bakım ve temizliği yapıldı. Bu hizmetlerin yanında, halkın mezarlık ziyaretlerini yapabilmeleri için, arife günü ikindi namazını müteakip, belediye otobüsleri ücretsiz olarak tüm cami önlerini ve ana caddeleri takip ederek, mezarlığa servis yapacaklar.

 

Kurban bağışlarınızı Çan Belediyesi Aş Evi’ne de yapabilirsiniz:

 

Kurban Bayramı arifesinde olduğumuz bugünlerde, her evde ayrı bir telaş, ayrı bir heyecan var bayram sevinci nedeniyle… Ancak bunun yanı sıra birçok vatandaşımızsa içinde bulunduğu müşkül sebepler yüzünden, bu heyecanı yaşayamayacak belki de, çünkü imkanı yok, ihtiyacı çok… İşte bunun farkında olan Çan Belediyesi kurban bayramında da kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor ve günlük sıcak yemek yardımlarını aralıksız sürdürüyor. Eğer sizler de bu sevince ve ecre ortak olmak isterseniz, kurban paylarınızı, bayram süresince de 12.00-16.00 saatleri arasında Çan Belediyesi Aşevi’ne bağışlayabilirsiniz.

????????????????????????????????????

Park ve bahçeler bakımdan geçirildi:

 

            Kurban Bayramının gelmesiyle beraber Çan’daki park ve bahçelerdeki eksikler gözden geçirilip, temizliği, bakım-onarımı, büyüyen çimlerin biçilmesiyle birlikte çiçeklendirme çalışmaları da yapıldı.

 

Bayram öncesi zabıta ekipleri fırın ve kasapları denetledi:

 

Kurban Bayramı öncesi rutin denetim ve kontrollerini arttıran Çan Belediyesi, ilçe genelindeki fırınlar, kasaplar, şarküteriler ve tatlıcılar gibi esnafları denetledi. Denetimlerde ağırlıklı olarak hijyen koşulları, çalışanların temizliği ve sağlık muayene cüzdanları hususlarında incelemeler yapıldı. Bayram süresince de hizmet verecek olan nöbetçi zabıta ekiplerine ihtiyaç halinde 153 numaralı telefondan ulaşılabilinir.

 

Tüm bu çalışmaların ardından şu ifadelere yer veren Başkan KUZU; “Nasıl ki hanımlar bayram öncesi evlerinde dip köşe temizlik ve bakım yaparlarsa, biz de o hassasiyet ve düşünceyle, evimiz gibi değer verdiğimiz Çan’ımızı, dip köşe elden geçirerek bayram öncesi hazırlıklarımızı tamamladık çok şükür. Amacımız halkımızın ve dışarıdan gelecek misafirlerimizin de temiz, bakımlı ve ferah bir Çan’da güzel bir bayram geçirmeleridir. Buradan tüm İslam aleminin ve değerli halkımızın bayramını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz