ÇAN BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

24.05.2017

ÇAN BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Çan Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak düzenlediği tiyatro gösterilerine devam ediyor.

Çan Belediyesi Morris Tiyatro Sanat Topluluğu’nun hazırladığı tiyatro gösterisi 23 Mayıs Salı akşamı Çan Belediyesi Nadir Pazarbaşı Düğün Salonu’nda sahnelendi. Bacımın Gelinliği adlı Dram türündeki Tiyatro etkinliği ile Çanlılar, duygu dolu anlar yaşadı.

                Araştırmacı-Yazar Durali Doğan´ın Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşanan bir hayat hikayesinden yola çıkarak kaleme aldığı üç perdelik “Bacımın Gelinliği” oyunu Çan Belediyesi Nadir Pazarbaşı Etkinlik Merkezinde sergilendi.

                Son 8 yıldır Çan’da yapılan sosyal ve kültürel faaliyetler hız kesmeksizin devam ediyor. Bunun bir örneği ise dün akşam sahnelenen tiyatro gösterisiydi. Çan Belediyesi Morris Tiyatro Sanat Topluluğu’nun hazırlayıp sahnelediği tiyatro gösterisi izlemeye değerdi.  Bu anlamda Çanlılar ayrıcalıklı ve şanslı.

                Tiyatro oyununun sonunda sahneye çıkıp oyunculara çiçek takdim eden Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “Bizleri bu akşam yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.Bizler de sanata dair sayısız etkinlikler gerçekleştirdik bugüne dek. Çocukların, hanımların yararlanabileceği Çan Belediyesi Sanat Atölyesini faaliyete geçirdik. Kısacası sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda sayısız icraatımız oldu. Bu anlamda Çan Belediyesi Morris Tiyatro ve Sanat Topluluğu’na da her daim destek verdik, yanlarında olduk. Gerçekten uzun zamandır çalışıyorlardı ve Çan’da genellikle üniversitede okuyan arkadaşlarımız böyle güzel bir işe gönül verdiler. İnşallah bundan sonraki süreçte de beraber olmaya destek olmaya devam edeceğiz. Yazan, yöneten ve oyunu sergileyen tüm oyuncularına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz