ÇAN BELEDİYESİ GELENEKSEL ŞEHİTLİK ZİYARETLERİ BU YIL DA TAMAMLANDI

02.05.2018

ÇAN BELEDİYESİ GELENEKSEL ŞEHİTLİK ZİYARETLERİ BU YIL DA TAMAMLANDI

Her yıl bahar mevsimiyle beraber pazar günleri Çan Halkı için planlanan Çan Belediyesi Geleneksel Şehitlik ziyaretleri tamamlandı.

Bu yıl da yine yüzlerce Çanlı vatandaşımız, profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde, ecdadımızın, 250 bin şehidimizin yattığı tarihi yarımadayı ziyaret ettiler. 3 Hafta boyunca devam eden şehitlik gezilerine her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi çok yoğundu.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU yaptığı açıklamada; “Üzerinden yıllar geçse de ecdadımızın kahramanlıklarının asla unutulmayacağı ve her türlü övgünün yetersiz kaldığı, binlerce şehidimizin kanıyla sulanan tarihi yarımadayı, bu yıl da yine yüzlerce Çanlı vatandaşımıza gezip görme imkânı sunduk. Çanakkale Deniz Zaferi bu milletin makûs talihinin yenildiği destansı bir mücadeledir. Bizler de aziz şehitlerimizin bulunduğu bu topraklarda o maneviyatı yaşatıp gelecek nesillere aktarabilmek için bu kültür gezilerimizi düzenliyoruz. Bu gezilerimiz inşallah gelecek yıllarda da devam edecek. Tüm vatandaşlarımıza katılımları ve ilgileri için çok teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz