“Çan Belediyesi Bir Hayali Daha Hayata Geçirdi”

07.10.2016

“Çan Belediyesi Bir Hayali Daha Hayata Geçirdi”

Çan Belediyesi’nin 15 Milyonluk Dev Yatırımı Törenle Hizmete Açıldı

Çan Belediyesi, AK Parti Belediyeciliğinin farkını her daim gösteren yatırım ve hizmetleriyle durmaksızın yol almaya devam ediyor. Bir dönemin hayalci tabela hizmetleri AK Parti döneminde fazlasıyla gerçeğe dönüşüyor.

????????????????????????????????????

15 Milyonluk dev bir yatırım olan Çan Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışı 7 Ekim Cuma günü düzenlenen muhteşem bir törenle gerçekleştirildi. Açılış töreni; AK Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN, Çan Kaymakam V. Enbiya EKEN, ev sahibi Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan USLU, ilçe ve belde Belediye Başkanları, AK Parti Çanakkale İl Yönetimi, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat OKAN ve ilçe yönetimi, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İller Bankası Bölge Müdürlüğü temsilcileri, Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü temsilcileri ile  çok sayıda dışarıdan gelen konuklar ve Çan Halkının katılımıyla yapıldı.

hayal2

 

Başkan KUZU konuşmalarında; “Yine bir Cuma ve biz yine bir açılışla karşınızdayız. Malumunuz üzere, iki Cuma önce de belki mali değeri düşük, ama manevi değeri çok büyük olan “15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Parkı”nı açtık. Bugün de sizlere söz verdiğimiz ve her şehir için elzem olan bu büyük projemizin hep birlikte açılışını gerçekleştiriyoruz. Hepimiz bu tesisi yıllar önce köprübaşında yer alan atıksu arıtma tesisi yazan tabelayla tanıdık. Biz de sizlere şu sözü vermiştik, “Çan tabela belediyeciliğinden, icraat belediyeciliğine geçecek”. Velhasıl bugün bu sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

hayal3

 

Ayrıca; atıksu arıtma tesisi hakkında teknik bilgilere değinen Başkan KUZU, göreve geldiği ilk günden bugüne gerçekleştirilen ve gelecek için planlan projelerden bahsetti; “Bu tür programlar bizim sizlere bilgi ve hesap vermemiz için bir fırsattır. Çünkü biz, sadece bizleri bu göreve getiren sizlere hesap veririz. Alt yapıdan, düğün salonlarına, sosyo-kültürel etkinliklerimizden Çanımızı marka bir şehir haline getiren termal yatırımlarımıza kadar ve daha sayabileceğimiz birçok hizmeti hayata geçirdik.  Ama en önemlisi sizlerin gönlüne talip olduk ve çok şükür ki sizler bize gönlünüzü açtınız, bizi sahiplendiniz, destek oldunuz. Biz de sizin bu duruşunuzdan cesaret alarak yürüdük.” dedi.

hayal4

 

AK Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN ise; Bizim bir derdimiz var, Çanakkalemize, Çanımıza nasıl hizmet ederiz, nasıl bu makamın hakkını veririz. Aziz Milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuzda o dik duruşları olmasaydı, bugün bu yatırımları ne yapabilirdik, ne de açabilirdik. Her gelişimizde ayrı bir açılış gerçekleştirdiğimiz Çan’da bugün yine çok önemli bir açılış için bir araya geldik. Bu açılış vesilesiyle de sizlere şunun müjdesini vermek istiyorum. Dün itibariyle de Kültür Müdürlüğümüze teslim edilen 2 milyon TL sadece Çan’ımızın, yıllardır özlemle beklediği Kültür Merkezinin tamamlanması için ayrıldı.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okunan dua ve akabinde kurdele kesimiyle birlikte açılış töreni gerçekleşti. Ardından protokol üyeleri ile birlikte misafirler tesisi gezerek uzmanlardan tesis hakkında teknik ve ayrıntılı bilgi aldılar. Program törene katılan tüm konuklara pilav ikramıyla sona erdi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz