ÇAN BELEDİYESİ ALTYAPIDA TAM NOT ALDI

28.06.2018

ÇAN BELEDİYESİ ALTYAPIDA TAM NOT ALDI

26 Haziran pazartesi günü yoğun sağanak yağış ve fırtına Çan ilçesini etkisi altına aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezince Sabah saatlerinde yapılan uyarılarda, vatandaşlar gök gürültülü ve metrekareye düşen su miktarının 30 kg olacağı sağanak yağışlar ve su baskını, yıldırım, dolu riski ve yağış anında kuvvetli rüzgâr konularında uyarıldı.

Tüm birimleriyle oluşabilecek müdahalelere hazır halde bekleyen Çan Belediyesi ekipleri, herhangi bir sel veya taşkına dair ihbar gelmemesi üzerine rahat bir nefes aldı. Çanlı vatandaşlar ise bu denli yağışa rağmen herhangi bir taşkınla karşı karşıya kalmadıkları sağlam altyapıyı Çan’a kazandıran için belediye başkanlarına teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Başkan KUZU’nun Vizyonu Sayesinde Sel ve Taşkın Manzaraları Eskide Kaldı.

Çan ilçesinin genelinde hâkim olan yoğun yağışa rağmen ilçenin herhangi bir noktasında sel ve taşkın yaşanmazken Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun 2013 yılında Çan’da başlatarak bitirdiği altyapı projesi meyvelerini verdi. “Çan’ın gelecek 50 yıllık altyapı sorununu çözdük” sloganıyla tamamlanan büyük altyapı projesinde 60 km’lik boru hatlarına ek olarak kanalizasyon ve yağmur suyu tahliye hatlarının bir birinden ayrılması, Çan ilçesini yoğun yağışlara bağlı sel ve taşkınlara karşı kale gibi koruyor şeklinde yorumlandı.

Başkan KUZU; “ÇANIMIZDA SU BASKINLARI TARİH OLDU!”

Yoğun yağışa rağmen afet olmaması üzerine açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU; “Bugün ilçemizi etkisi altına alan yoğun sağanak yağışa rağmen çok şükür Çanımızda taşkın ve sel felaketi yaşanmadı. Sizlerin desteği ile 2013 yılında başlayıp Çanımıza kazandırdığımız Çan tarihimizin en büyük alt yapı projesini tamamlamanın ve Çanımızın sokaklarındaki taşkın, sel manzaralarını eskide bırakmanın mutluluğunu en çok da bugünlerde yaşıyoruz. Rabbim Çanımızı daha büyük afetlerden korusun inşallah.” Dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz