ÇAN BELEDİYESİ 9. YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR!

28.06.2017

ÇAN BELEDİYESİ 9. YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR!

Çan Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz yaz spor okullarının bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek. 7-12 Yaş arasındaki çocukların kabul edildiği futbol, basketbol, voleybol, badminton, tekvando ve güreş branşlarında açılan yaz spor okullarına talep yine çok yoğun olacağa benziyor.

Çan Belediyesi 9. Yaz Spor Okulları, Okulların tatil olmasıyla birlikte Ramazan Bayramı sonrası 3 Temmuz pazartesi günü mesai bitimine kadar kayıtlarına devam edecek. Çan Belediyesi 9. Yaz Spor Okulları, kayıt sürecinin ardından 4 Temmuz Salı günü çok sayıdaki branşıyla başlayacak. Kayıtlar için yaz spor okuluna katılacak öğrencilerin velileri kendi ve öğrenci kimlik belgeleri ile birlikte Çan Belediyesi zemin katta yer alan iletişim bürosuna müracaat etmeli gerekiyor. Çan Belediyesi ise bu yılda yaz spor okullarına kayıt olan öğrencilere ihtiyaç duyacakları spor malzemeleri temin edecek.

Başkan KUZU : “Bu sene spor okullarımız 4 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında hizmet verecek. Uzman eğitmenler tarafından verilen dersler sayesinde çocuklarımızın bilinçli spor yapma alışkanlığını kazanmalarını da hedefliyoruz” dedi.

 Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için sporla erken yaşlarda tanışmaları gerektiğini dile getiren Başkan KUZU; “Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına spor okullarımız çocuklarımız için çok önemli. Çünkü spor; gelişimin anahtarıdır” şeklinde konuştu.

 Başkan KUZU “Sporun, bugünün küçükleri yarının büyükleri çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumanın da en kısa ve en güvenli yolu olduğunu belirterek, bu bilinç ile her yıl düzenli olarak tertip ettiğimiz yaz spor okullarına, vatandaşlarımızın ilgisi her sene katlanarak artıyor. Bu artan ilgi ve katılım da bizleri sevindiriyor. Yine bu yıl da yüzlerce çocuğumuz spor okullarımızdan istifade edecek inşallah. Ben tüm çocuklarımıza spor dolu sağlıklı bir yaşam diliyorum.” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz