Çan Belediyesi 3. Kitap Fuarı Açılıyor

10.02.2017

Çan Belediyesi 3. Kitap Fuarı Açılıyor

Çan Belediyesi’nin, “Yeni Türkiye Yolunda Okuyan, Düşünen, Üreten Gençlik” diyerek düzenlediği, 3. kitap fuarı bu yıl 15-16-17 Şubat tarihlerinde yine Çan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Okurları ve meraklılarını ziyadesiyle memnun edecek bir kültür-sanat etkinliği olan kitap fuarının açılışı ise, 15 Şubat Çarşamba günü saat 11.00’de yapılacak. 3 Gün boyunca devam edecek olan kitap fuarı, sabah 09.00 ila akşam 21.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Ayrıca Çanlı yazarlar, Çisem ÇANDARLI ve Bedirhan ALTIN’da fuarın konuğu olacak. Fuar boyunca birçok farklı yazarın, duygu, düşünce, araştırma ve çalışmalarından çıkan eserlerin tanıtımı ve satışları da yapılacak.

 

Başkan KUZU; “İlim öğrenmeyi farz kılan bir dinin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.”

 

            Öğrenmek, hayat boyu süren bir serüvendir ve okumak da bu serüvenin bir parçasıdır ifadelerine yer veren Başkan KUZU; “Okumak, engin bir denizde diplere dalmak ve daldıkça yepyeni hayatlar keşfetmektir. Kitap da bu keşfin bir anahtarıdır adeta. Ayrıca okuyup öğrenen insan gelişir, gelişen insan, kendisine olduğu gibi, ülkesine de hatta dünyaya da daha faydalı hale gelir.  Üstelik Yüce Yaradan’ın ilk emridir. Bu sebepten, ilim öğrenmeyi farz kılan bir dinin mensubu olmaktan da ayrıca gurur duyuyoruz. Bu değerlerler doğrultusunda düzenlemiş olduğumuz kitap fuarımızın, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğiz. Yapmış olduğumuz bu etkinliğimizin 7’den 70’e her kesime bir değer katması temennisiyle tüm halkımızı ve meraklılarını kitap fuarımıza davet ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz