ÇAN BELEDİYESİ 15 TEMMUZ ATIŞ POLİGONUNA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

07.10.2018

ÇAN BELEDİYESİ 15 TEMMUZ ATIŞ POLİGONUNA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Belediyecilik gönül işidir diyerek Çan’da değişimi başlatan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, sosyal sorumluluk projelerine olan desteğine devam ediyor.

Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği’nin girişimleri ve Çan Belediyesi’nin desteği ile ilçeye kazandırılan 15 Temmuz Atış Poligonu gerçekleştirilen açılış töreni ile faaliyete geçti. Çan Belediyesi olarak toplum her kesimine dokunmaya çalıştıklarının mesajını veren Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, atış poligonunun ismi üzerinden yapılan spekülasyonlara da yanıt verdi.

Çanakkale ve bölgesinde benzer örneği bulunmayan atış poligonunun açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Başkan Kuzu, Çanlı avcı ve atıcı vatandaşların bu poligonun Çan’a kazandırılmasından dolayı gurur duymaları gerektiğini söyledi.

Temel amacımız köklü sorunları çözmek

Çan Belediyesi olarak Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği’ne gerekli desteği verdiklerini ve güzel bir tesis kazandırdıklarını belirten Başkan Kuzu, belediyecilikteki anlayışlarının Çan’ın köklü sorunlarını çözmeyi temel amaç olarak benimsediklerini ifade etti.

İlçede altyapı ve yol çalışmalarının yanı sıra Kültür Merkezi ve Kocabaş Çayı’nın ıslahı gibi köklü sorunların çözüldüğünü dile getiren Başkan Kuzu, Çarşı merkezinde yapımı süren yol çalışmasının kısa zamanda bitirileceğinin müjdesini verdi.

Her kesime dokunmaya çalışıyoruz

Belediye çalışmalarının yanı sıra toplumun her kesimine dokunmaya çalıştıklarını da ifade eden Başkan Kuzu, avcı vatandaşlarımızı önemsiyoruz dedi. Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneğindeki güzel sinerjinin bulunduğunu dile getiren Başkan Kuzu, bu sinerjinin atış poligonunda da devam etmesi temennisinde bulundu.  Diğer kesimlere verilen destekleri de dile getiren Başkan Kuzu, hangi kesimin neye ihtiyacı varsa çözmeye çalıştıklarını söyledi.

15 Temmuz’u kabul etmeyen burayı kullanmasın

Atış poligonunun isminin 15 Temmuz olmasının anlamlı olduğunu ifade eden Başkan Kuzu, birilerinin çıkıp, niye 15 Temmuz koydunuz, kime sordunuz diyor söylemlerine “Millete sorduk” şeklinde yanıt verdi.

Başkan Kuzu:“ 15 Temmuz’un adını 15 Temmuz’da bu millet koydu. Şu cümleyi hiç kullanmak istemem. 15 Temmuz’u kabul etmeyen biri de burayı hiç kullanmasın, bu kadar da net. Çünkü 15 Temmuz, bir siyasi partiye haiz bir şey değil. Türkiye’deki her kesimin bütün siyasi partileriyle sahiplendiği bir destandı” dedi.

Başkan Kuzu’dan Poligon İsmi Tartışmalarına Net Cevap

“Halka Sorduk”

Çan’da da birisi kalkıp ya sen 15 Temmuz adını nasıl koydun diyorsa kendilerinin de bu ismi “Millet koydu” cevabını vereceklerini belirten Başkan Kuzu sözlerini şöyle sürdürdü:“ Bu ismi millet koydu, kimsede değiştiremez. Biz bugün burada bu programı yapıyorsak 15 Temmuz’daki o şehitler sayesindedir. Onun için bu işin polemiğini yapmaya gerek yok. Buranın adı 15 Temmuz’dur ve Allahın izniyle öyle de kalacaktır.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz