ÇAN BELEDİYESİ 10. RAMAZAN ETKİNLİKLERİ’NDE MUSİKİ ZİYAFETİ

23.05.2018

ÇAN BELEDİYESİ 10. RAMAZAN ETKİNLİKLERİ’NDE MUSİKİ ZİYAFETİ

22 Mayıs salı akşamı Atatürk Şehir Meydanı’nda gerçekleşen Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinliklerinin dördüncü akşamında Çan Seramik Musiki Derneğince yapılan konserle izleyenler sanat müziği eşliğinde keyifli bir Ramazan akşamı yaşadılar.

            Müzik ruhun gıdasıdır. Kâinatta her şey titreşir, dalga hareketlerini ortaya çıkaran titreşimlerin her biri, ses dalgaları olarak bilinir. Ses dalgalarının ritmik desenleri, musikiyi ortaya çıkarır ve bu melodik ses dalgaları da sanatsal çalışmalarla beraber ruhun gıdası müziği ortaya çıkarır.  Birbirinden güzel musiki eserlerle Çan Belediyesinin düzenlemiş olduğu Ramazan Etkinliklerinde Çan Seramik Musiki Derneği, Çanlılara eşsiz bir musiki ziyafeti sergileme imkânı buldu.

            Konser sonrasında Çan Seramik Musiki Derneği Koro Şefi Halil Karadeniz’e Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU çiçek takdim etti. Yapmış olduğu açıklamada musiki konusuna değinen Başkan KUZU; “Başta Müslüman hekimler olmak üzere, pek çok insan tedavi maksadıyla müziği kullanmıştır. Selçuklu ve Osmanlı’da da müzikle tedavi uygulanmıştır. Bu güzel konser ziyafeti için tüm vatandaşlarımız adına Çan Seramik Musiki Derneği’nin tüm ekibine ayrı ayrı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz