ÇAN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN BÜLENT ÖZ’ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29.08.2019

ÇAN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN BÜLENT ÖZ’ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Mazisi yiğitlik ve başarılarla, karakteri şeref ve şanla dolu milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını gurur ve mutlulukla kutluyorum.

26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Bu zaferdir ki milletimizin varlığını ve değerini asla hafife almamayı öğretmiştir. Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar vardır.

Ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen gösterdiği sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan bu zafer, bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktalarından biridir.

Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi ile dayanışma ve birlik anlayışı, bizim için yol gösterici olmaya devam edecek, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışanları her zaman alt edecektir.

Kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımızla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Bülent ÖZ

Çan Belediye Başkanı

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz