Çan Belediye Başkanı Dr.AbdurrahmanKUZU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

09.01.2019

Çan Belediye Başkanı Dr.AbdurrahmanKUZU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Kuzu, mesajında, demokrasinin, şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en temel unsurlarından birinin, tarafsız ve özgür basının varlığı olduğunun altını çizdi.

Özgür ve tarafsız basının demokrasiyi güçlendirirken, sağlıklı bir kamuoyu oluşmasına, halkın gerçekleri öğrenmesine, bireysel hak ve özgürlüklerin gelişmesine değerli katkılar yaptığını vurgulayan Başkan Kuzu mesajında şu ifadelere yer verdi:“ Basının sorumluluklarını layıkıyla ifa edebilmesinin en önemli şartı, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. Bugün gelişmiş demokrasileri incelediğimizde, basının bu toplumlarda oynadığı etkin ve güçlü rolü görebiliriz”

Basın çalışanlarının çok önemli bir görevi karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen fedakarlıkla sürdürdüklerine dikkat çeken Başkan Kuzu, “Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen dünyanın farklı bölgelerinde, çatışmalarda, savaşlarda, can güvenliklerini de riske atarak haber peşinde koşan gazeteciler gerçekten saygıyı ve takdiri fazlasıyla hak eden bir anlayışla görevlerini yerine getirmektedir” ifadelerini ekledi.

Başkan Kuzu, çalışan gazetecilerin haklarının korunmasının, daha iyi imkanlara kavuşturulması, onların güzel şartlarda, kendilerine yakışır şekilde yaşamalarını, mesleklerini en iyi şekilde icra etmelerini sağlayacağını dile getirdi.

Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Kuzu, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle andı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz