ÇAN BELEDİYE BAŞKANI DR. ABDURRAHMAN KUZU’NUN 10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

10.08.2017

ÇAN BELEDİYE BAŞKANI DR. ABDURRAHMAN KUZU’NUN 10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

Milletimiz binlerce yıllık tarihinde sayısız istiklal ve istikbal mücadelesi verdi. 102 yıl önce de işgal kuvvetlerinin kapımıza dayandığı son kalemiz olan Çanakkale Boğazı’nda, vatan topraklarımıza ve geleceğimize göz dikenlere karşı şanlı bir zafer kazanılmıştır.

            Çanakkale Zaferi kah denizde kah siperlerde üstün fedakarlıkların, tarihe altın harflerle yazıldığı unutulmaz bir zaferdir. Metrekareye altı bin mermi düşen bu çetin mücadele, yüz binlerce şehidin kanıyla sulanan bu topraklar sayısız kahramanlık destanlarına sahne olmuştur.

            Boğazı geçmekte başarısız olan işgal güçleri, çareyi kara çıkarmasında görmüştür ancak Anafartalar Grup Komutanı Gazi Mustafa Kemal’in idaresindeki ordumuzun kahramanca mücadelesiyle, işgalciler, Anafartalar’da bozguna uğratıldı. Şanlı askerimizin kutsal gayretiyle, Anafartalar Zaferi, Çanakkale Kara Savaşları için bir dönüm noktası olmuştur.

            Bugün ordumuzun içine yuvalanan, taşeron bir terör örgütünün bu menfur saldırısı, 102 yıl önce düşman kuvvetleriyle vatanımıza yönelmiş işgal girişiminden farklı değildir. Milletimiz tüm tarihinde olduğu gibi bugün de Çanakkale ruhundan aldığı güçle işgalcilere cevabını tokat gibi verdi. Hiç bir siyasi ayrım gözetmeden birbirine kenetlenen aziz milletimiz, 102 yıl önce olduğu gibi tankın, topun önünde göğsünü siper etmiştir kahramanlık destanlarına bir yenisini daha eklemiştir.

            10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin yıl dönümünde, Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal ve tarih yazan tüm kahramanlarımızı, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve duayla anıyor, Anafartalar Zaferinin 102. yılını ecdadımızın bize verdiği gururla kutluyorum.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz