Çan Belediye Başkan Adayı Bülent ÖZ Çan İlçesine karşı söylenen sözlere sessiz kalmayarak sert tepki gösterdi

01.12.2018

Çan Belediye Başkan Adayı Bülent ÖZ Çan İlçesine karşı söylenen sözlere sessiz kalmayarak sert tepki gösterdi
  1. ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekilliği yapan ve 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP Çan Belediye Başkan Adayı olan Bülent ÖZ, Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı Filminin sosyal medyada paylaşılan bir sahnesinde Çan İlçesine karşı söylenen sözlere sessiz kalmayarak sert tepki gösterdi.

 

Çan Belediye Başkan Adayı Bülent ÖZ, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunup;

“OLMADI !!!

Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı Ahlat Ağacı filminde geçen bir sahnede ilçemiz Çan ile ilgili sarfedilen sözcükleri doğru bulmuyorum.

Hangi amaçla ve nerede söylenmiş olursa olsun ilçemiz hakkında filmde edilen bu yakışıksız ifadeyi kabul etmiyorum. Nuri Bilge Ceylan’ın bu yanlışı düzeltmesini bekliyorum. Sanatçının görevi doğduğu, büyüdüğü, yaşadığı coğrafyaya hakaret etmek olmamalı.

Her insanın her şehir için olumlu olumsuz düşünceleri, duyguları vardır.  Bu duygu ve düşünceleri, eleştirileri, belirli bir ölçüye kadar dinlemek, medeni bir toplum olmanın gereğidir. Ancak ‘hakaret’ asla kabul edilemez.

Çanımız ve hiçbir şehrimiz asla böyle yakışıksız ifadeleri hak etmiyor. İlçemizin ve hemşehrilerimin duygularını inciten bu ifadeler için Nuri Bilge Ceylan Çan Halkına bir özür borçludur.” Dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz