Çan- Bayramiç Yolu İçler Acısı

11.09.2017

Çan- Bayramiç Yolu İçler Acısı

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, yapım çalışmalarına 2016 yılı içinde başlanan Çan-Etili-Bayramiç arasındaki yol çalışmasının devam etmemesi ve yüklenici firmanın bölgede olmaması sebebiyle yaşanan ulaşım zorluğunu ve tehlikesini dile getirip, Çanakkale’deki yol sorunlarını bir kez daha gündeme getirdi.

Yolda tespitler yaparak, sorunun çözülmesi için gerekli girişimlerde bulunacağını belirten CHP’li ÖZşunları ifade etti:

Yolu sürüncemede olup ulaşım Vatandaşımıza çile olmuştur.

Çan – Bayramiç ilçesi arasında yapımına 2016 yılında başlanan, fakat yüklenici firmaya ödemesinin yapılmaması sebebiyle çalışmanın tamamen durduğunu öğrendiğimiz yolda inceleme yapacak hiçbir çalışma göremedik.

Yol genişletme çalışmasıyla,iki ilçe arasında rahat ve güvenli bir ulaşım hedeflenirken, 2016 yılında başlanan yol yapım çalışmasında henüz %10 ’luk bir ilerleme kaydedilmesi ve şu an çalışmaların tamamen durması, iki ilçe arasındaki ulaşım çileye dönüşmüştür.

Daha önce Meclis Genel Kurulunda gündeme getirerek ve birçok kez de basın açıklaması yaparak Çanakkale’mizin yol sorunlarını dile getirmiştim. Ülkemizde yapılan yolları elbette takdir ediyoruz. Fakat Duble yol yaptık diyerek bunu her seferinde dile getiren İktidarın, Çanakkale’de yaşanan yol sorunlarını görmezden gelmesine sessiz kalmayacağız.

Yüklenici firmanın yarım bıraktığı yol sürücülere tehlike yaşatıyor.

Karayolları 142.Şube ve 14.Bursa bölge müdürlükleri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sorunların giderilmesi için yüklenici firma ile toplantı yapılacağı bilgisine ulaştık.Fotoğraflarda da görüleceği gibi iki ilçe arasındaki ulaşımı sağlayan yolun durumu içler acısı ve vatandaşlarımız araçlarıyla güçlükle ilerleyebilmektedir.

Yolun yapımımın stabilize seviyede bırakılması araçlar ve yolcular için tehlike arz ediyor. Yoldaki taşlara hiçbir önlem alınmayışı tehlikenin boyutunu arttırmaktadır. Yüklenici firmaya ödemesinin yapılması ve tehlike yaşatan yolun biran önce bitirilmesi gerekmektedir. Fakat yolun güvenli bir hale getirilmesiilk öncelik olmalıdır.

Çan – Bayramiç arasındaki yolun bitmesi ve Çanakkale’mizin ulaşım sorunu yaşamaması için bundan önce olduğu gibi duyurularımızı, girişimlerimizi yapmağa devam edeceğiz. Çanakkale’nin yol sorunlarını ilgili bakanlığa önerge vererek vatandaşlarımızın bilgilendirilmesini talep edeceğim.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz