Çan Ak Partide bugün 2 Aday Adayı Başvurularını Yaptı

12.11.2018

Çan Ak Partide bugün 2 Aday Adayı Başvurularını  Yaptı

2019 Yerel Seçimleri öncesi AK Parti Çan Belediye Başkanı aday adaylığı için 2 isim daha aday adaylığı başvurusunda bulundu.
Belediye başkanlığı aday adayları Erhan Kahraman ve Feyzullah Sayın, bugün Ak Parti Çan İlçe Başkanlığına giderek, Çan Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurularını AK Parti Çan ilçe başkanı Murat Okan’a başvuru dosyalarını teslim ettiler.

Çan Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Erhan Kahraman yaptığı açıklamada, ”2001 yılında kurulan partimizin il yönetim kurulunda Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Mali İşler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Partimize gönül vermiş hemşehrilerimin yoğun teveccühleri ve Çanımıza daha iyi hizmet edebileceğime inancım sebebiyle bu kutlu yola çıkmaya karar verdim.

Çan Ak Parti belediye başkan aday adaylığı süreci sonucunda, ilçe teşkilatımızın ve Genel Merkezimizin taktiri ile Rabbim’in de yardımıyla Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girip Belediye Başkanı olursam öncelikle Belediye Meclis üyeleriyle, ilçe teşkilatımızın, İlçe Başkanımız ve Yönetim kurulu,Kadın Kolları ve Gençlik kollarıyla birlikte şeffaf bir yöneticilik yapacağıma bu şeffaflığımızı Çanlı hemşehrilerime de yansıtacağıma inanıyorum.

Bütün çalışmalarımızı İlçe teşkilatımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak akıl çerçevesinde istişare ederek yapmak istiyorum. Ayrıca kamu kaynaklarının da doğru ve yerinde kullanılmasını sağlayacağım. Nihai amacımız Çan’ımızın sosyal ve ekonomik anlamda kalkınmasını el birliği ile sağlamaktır.

Çıkmış olduğumuz bu yolda ilçe teşkilatımızın ve Çanlı hemşerilerimizin desteğini değerli ve çalışkan milletvekillerimiz ve Genel Merkezimizin takdirini bekliyorum. Diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi.

Feyzullah Sayın ise saat 15.00’te başvurusunu yaptı.

Çan Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Feyzullah Sayın da yaptığı açıklamada, ”Sevgi saygı çerçevesinde genel merkezimiz kimi onay gösterirse onun nezdinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz, çıkacak karara saygılıyız” dedi.

Ak Parti Çan İlçe Teşkilatı Murat Okan da yaptığı açıklamada, ”Hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi batarsa hepimiz batacağız. Ben batmam diye bir şey yok. Bizim görevimiz gelen başvuruları kabul edip genel merkeze iletmek. Herkesin siyaseten bir hedefi olması ve başvuru yapması gayet doğal. Takdir genel merkezimizin. Biz genel merkezin vereceği her karara saygılıyız. Genel merkez kimi derse onun arkasında çalışacağız. Aday adaylığı başvurusu yapan arkadaşlardan da bu karara saygı bekliyoruz” dedi.

AK Parti’de, normal takvimde bugün bitmesi planlanan ’2019 Mahalli İdareler seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurularının tarihi uzatıldı.

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “12 Kasım 2018 Pazartesi günü bitecek olan 2019 Mahalli İdareler seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuruları Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 16 Kasım 2018 Cuma günü saat 17:00’ye kadar uzatılmıştır” denildi.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz