Çan ADD’den 29 ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29.10.2018

Çan ADD’den 29 ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yıldönümüne,sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Atatürk Onuncu Yıl Nutku’nuokurken Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim gününü en büyük bayram olarak armağan etmiştir.

Çıkardıkları yönetmelikle alanlarda kutlamaları yasakladılar.Sivil toplum kuruluşlarının ATATÜRK anıtına çelenk koymalarını bile yasakladılar. Andımızı kaldırdılar. Ne kadar yasaklarlarsa yasaklasınlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızıbüyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Ata’mızın bu yüce eseri Cumhuriyet tahrip edilmektedir.

O’nun en büyük devrimlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünüp parçalanmaya, Bölücü anayasa girişimiyle din, mezhep ve etnik köken farkı gözetmeden Türk milletinin Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkı olduğu inancı ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve Devrimlerinin ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.

Cumhuriyetimize sahip çıkmak herkesin asli görevidir, bunu göstermek için herkes evlerini ve iş yerlerini bayraklarla süslemelidir.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇAN ŞUBESİ Olarak; Büyük Önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisinde; Halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Saygılarımla.

Gökay BULUT

Atatürkçü Düşünce Derneği

Çan Şube Başkanı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz