“ByLock” Çanakkale Valiliğinde

08.10.2016

“ByLock” Çanakkale Valiliğinde

Çanakkale Valiliğinde eski Özel Kalem Müdürünün cep telefonunda FETÖ Haberleşme programı ByLock’un bulunduğu iddia ediliyor. İddialara göre eski özel kalem müdürünün kullandığı cep telefonunda ByLock programının tespit edilmesi üzerine açığa alındığı belirtiliyor.

Çanakkale yerel basınında görev yapan Gökhan Özbertun, cep telefonunda FETÖ’nün kripto yazışma programı ByLock tespit edilen Çanakkale Valiliği eski Özel Kalem Müdürü Mustafa T. şuan ki görevinden açığa alınarak hakkında tahkikat başlatıldığını yazdı.

 

FETÖ soruşturması kapsamında göreve gelişi, edindiği mal varlığı ve ilişkileri mercek altına alınan Mustafa T.’nin sorgusu neticesinde yeni isimlere ulaşılması bekleniyor. Çanakkale Valiliğinde daha önce açığa alınan Bilgi İşlem Müdürü ve ardından eski Özel Kalem Müdürü ile iki kritik görevde FETÖ bağlantısının ortaya çıkarılması akıllarda büyük soru işaretleri oluşturdu.

 

VALİ KORUMASINA SİLAH ÇEKMİŞTİ

 

Çanakkale eski Valisi Ahmet Çınar göreve gelmesinin hemen ardından başarılı bir çalışma sergilemesine karşın eski Özel Kalem Müdürünü gerekçe göstermeksizin görevden almış ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kontrol ve Kültür Dairesi Başkanlığı yaptığı dönemden tanığı zabıta memuru Mustafa T’yi lise mezunu olmasına karşın aceleyle bu önemli göreve getirmişti.

Görevi dışında vukuatları sıkı sık gündeme gelen, çok sayıda kişi ile mahkemelik olan, psikolojik tedavi görmesine karşın taşıma silah ruhsatı alan ve o silahı makamda kavga ettiği valilik özel korumasına çeken eski müdür bu olayların ardından görevden alınmak zorunda kalınmış ve Çanakkale Göç idaresi Müdürlüğünde düz memur olarak görevlendirilmişti.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz