Bülent Turan: “ÇAN’IN KAYBEDİLECEĞİNİ SON DÖNEMDE ÇOK NET GÖRDÜM”

18.04.2019

Bülent Turan: “ÇAN’IN KAYBEDİLECEĞİNİ SON DÖNEMDE ÇOK NET GÖRDÜM”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, usta gazeteci Tekin Uğurlu’ya verdiği özel röportajda gündem yaratacak ifadelerde bulundu. 

31 Mart Yerel Seçimlerinde Çanakkale’de kazanan ve kaybeden tüm AK Parti’li adayların altına imzasını attığını dile getiren Turan, kaybeden adayların yüksek öz güven ve kibirli tavırları dolayısıyla seçimlerden yenik ayrıldığı vurgusunu yaptı. 

“ÇAN’IN KAYBEDİLECEĞİNİ SON DÖNEMDE ÇOK NET GÖRDÜM”

Çan’daki Abdurrahman beyin 10 yıllık tecrübesi var. Başka birini yapamazdık zaten. O yüzden bunlara aday değiştirmek olarak bakmıyorum. Ama adayların tavrı eleştirilebilir, ittifak ilişkilerimiz eleştirilebilir, kampanya süreci eleştirilebilir. Yani Çan’da çok sert bir kampanya yapılırken, Çanakkale’de çok yumuşak bir kampanya yapıldı. Bunlar tartışılabilir. Mesele bu değil. 12 ilçe 10 belde adayı için söylüyorum. Bizim için hepsi en iyi adaylardı. Altına imza atarım, hiç bunu tartışmam.

“Mesela ben Çan’ın kaybedileceğini son dönem çok net gördüm. Çok üzüldüm. Ama toparlayamadık. Keşke böyle olmasaydı.”  dedi.

“Çanakkale’deki adaylarımızın hepsinin altına imzamı atıyorum. Hepsinin vebali varsa, benim vebalimdir. Bütün adaylarımıza da kefilim. O ilçenin en dinamiği, en çok oy alacak olanı o arkadaşlarımızdı. Buna kaybedenler dahil”. dedi.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz