Bülent Öz’ün Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan terör saldırısına ilişkin açıklaması

26.08.2016

Bülent Öz’ün Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan terör saldırısına ilişkin açıklaması

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz’ün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan terör saldırısına ilişkin basın açıklaması

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRI ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE VE DEMOKRASİSİNE YAPILMIŞTIR.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırı Ülkemizin Birliğine ve Demokrasisine Yapılmıştır. Bu saldırıyı tertipleyen alçaklar, şunu bilmelidirler ki ne Cumhuriyet Halk Partisini nede onun Genel Başkanını yıldıramazsınız, sindiremezsiniz, teslim alamazsınız. Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet ve Demokrasi için özgürlüklerin önü açacak ve mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve konvoyuna, yönelik olarak tertiplenen bu alçakça terör eylemini, konvoyu korumak için tedbir alan güvenlik güçlerimizin fark etmesi ile başlayan çatışmada şehit olan askerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve ulusumuza baş sağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum.

 

Ülkemizin içine sürüklendiği karanlık günlerden aydınlık bir geleceğe kavuşması için ana muhalefet lideri olarak terörün her türüne karşı sergilediği kararlı tavır ve yaşanan darbe girişiminde gösterdiği tutumla dinci gerici FETÖ/PDY terör örgütünün amacına ulaşmasını önleyen, devlet adamı sorumluluğu ile siyasi parti liderleri ile ulusal mutabakat için uğraş veren genel başkanımızı, ortaya koyduğu mücadele terör örgütlerinin hedefi haline getirmiştir.

 

Bu alçakça saldırı ülkemizin birliğine ve demokrasisine yapılmıştır. Artvin’de tertiplenen saldırı sadece Genel Başkanımıza ve Cumhuriyet Halk Partisine değil, Türkiye Cumhuriyetine, Türk demokrasisine ve milletimize karşı yapılmıştır.

 

Terör Örgütlerinin Yarattığı Şiddet Sarmalına, Teslim Olmayacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi, kurtuluştan bu güne Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında siyasal mücadelesini yürütmektedir. Emperyalizme karşı yürüttüğü bağımsızlık savaşını kazanan ülkemiz, terör örgütlerinin yarattığı şiddet sarmalına, teslim olmayacaktır. Terör nereden gelirse gelsin, korkmayacağız, sinmeyeceğiz. Dün olduğu gibi bundan sonrada, Atamızın emaneti ülkemizin birlik ve beraberliği için, Laik, Demokratik Türkiye Cumhuriyetini korumak için mücadelemizi kararlılıkla yükseltmeye davam edeceğiz.

Genel Başkanımıza yönelik gerçekleştirilen terör saldırısını kınıyor; teröristlerin açtığı ateş sonucunda şehit olan Askerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz