Bülent ÖZ, Yeni Çanspor futbol takımına yapılan saldırıyı Gençlik ve Spor Bakanına soru önergesi ile Meclis’e taşıdı

12.02.2018

Bülent ÖZ, Yeni Çanspor futbol takımına yapılan saldırıyı Gençlik ve Spor Bakanına soru önergesi ile Meclis’e taşıdı

CHP’Lİ ÖZ YENİÇANSPOR’LU FUTBOLCULARIMIZA YAPILAN SALDIRIYI SORU ÖNERGESİ İLE MECLİSE TAŞIDI

CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, Yeni Çanspor’un deplasmanda oynadığı Sultangazispor karşılaşmasından sonra, ev sahibi takım futbolcuları ve taraftarları tarafından uğradığı saldırıyı meclise taşıyarak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK’a yazılı olarak cevaplandırması için soru önergesi verdi.

 

YENİÇANSPOR FUTBOLCULARIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM.

“Hangi branş olursa olsun sporda centilmenlik ön planda olmalıdır.Çanakkalemizin gururuYeni Çansporumuzun, İstanbul Sultangazispordeplasmanında saldırıya uğradığı haberini üzüntüyle öğrendim. Öncelikle yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.Hayatın her alanında önemli olan eğitim, spor sahalarında da önemlidir. Bunun eksikliğinin getirdiği sonuçları bir kez daha üzülerek gördük.Bu ve benzer olayların tekrar yaşanmaması için, sporun toplumumuzdaki yerinin önce saygı ve sevgi sonra taraftarlık olduğu bilincinin kazanılması için mücadele edeceğiz.Sporda bu tür şiddet olaylarının yaşanmaması için gerekli tedbirlerin ve caydırıcı önlemlerin alınması sporumuzun kalitesini yükseltecektir.” açıklamalarında bulundu.

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ,vermiş olduğu soru önergesinde şu sorulara yer verdi.

 

 

  • Maç öncesinde mülki idareciler tarafından yeterli güvenlik önlemi neden alınmamıştır?

 

  • Güvenlik önlemlerinin yetersiz olması nedeniyle 6222 sayılı Sporda Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde ihmali olan mülki idareciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?

 

  • Söz konusu olay ile ilgili saldırganlar hakkında adli soruşturma başlatılmış mıdır?

 

  • Olaya karışan futbolcular ve yöneticiler belirlenmiş midir? Belirlenen futbolcu ve yöneticilerle ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmış mıdır?

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz