Bülent Öz, Yaşanan afet hepimizi derinden üzdü!..

08.02.2017

Bülent Öz, Yaşanan afet hepimizi derinden üzdü!..

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz,” Ayvacık İlçemiz ve civar köylerimizde 06.07.2017 günü yaşanmış olan depremin hemen sonrasında Küçükkuyu Belediye Başkanımız Cengiz BALKAN ve Ayvacık İlçe Başkanımız Mesut BAYRAM bölgede vatandaşlarımızın yanında oldular. Bizde yaşanan bu  afet sonrası İl Başkanımız Nejat ÖNDER, İl Başkan Yardımcılarımızla birlikte deprem sebebiyle maddi hasar oluşan Ayvacık Yukarı Köyde vatandaşlarımıza geçmiş olsun ziyareti ile birlikte incelemelerde bulunduk. Bir nebze de olsa yüreklerine dokunmak, yaralarını sarmak istedik. Yaşanan bu afet hepimizi derinden üzdü” dedi.

Öz, Yapılan hasar tespit incelemelerin de;

Ayvacık İlçesi Yukarı Köyü başta olmak üzere 14 yerleşim biriminde 238 ağır hasarlı konut, 75 hafif hasarlı konut ve 31 ağır hasarlı ahır/depo tespit edilmiştir.8 Vatandaşımızın yaralandığı depremde 3 vatandaşımızın da tedavilerine devam edildiğini belirtti.

Ayrıca, Çanakkale Valiliği, AFAD, UMKE, Kızılay ve Sağlık Birimleri olarak tüm yetkililer depremin haberinin alınmasından hemen sonra bölgeye acil yardım ekipmanlarını gönderdiğini ifade eden Öz, yaşadığımız afetin acılarını azaltmak için seferber olan  Ayvacık ve Küçükkuyu Belediyelerimiz başta olmak üzere Çanakkale’deki tüm Belediyelerimize ve emeği geçen herkese Çanakkale halkı adına teşekkür etmek istiyorum. Halen Gülpınar, Taşağıl, Kızılkeçili ve civar köylerimizde de büyük sorunlar yaşanmaktadır. Kısa bir süre içerisinde devletimiz ve belediyelerimiz tarafından bu sorunların ivedilikle halledileceğini biliyoruz dedi.

Bülent Öz, bugün hala İlimiz de sık sık deprem olmaktadır. Depremden hasar görmüş, evleri yıkılmış tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için, gerekli yardımların yapılması konusunda hep birlikte Çanakkale halkının yanında olmalıyız. Deprem doğal bir afettir. Maalesef Ülkemiz deprem kuşağında olan bir ülkedir. Ayvacık’ta yaşanan bu depremde Halkımızın yaralarının sarılması için elbirliğiyle bir an önce yardım elimizi uzatmalıyız dedi.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz